Головна Сторінка 4
Держводагентством створено функціональну підсистему протипаводкових заходів

З метою захисту населення, об’єктів і територій від надзвичайних ситуацій паводкового характеру у мирний час та в особливий період, у Держводагентстві створено функціональну підсистему протипаводкових заходів єдиної державної системи цивільного захисту.

Зокрема, зазначена функціональна підсистема спрямована на захист населення і територій від надзвичайних ситуацій, пов’язаних з водним фактором; захист персоналу водогосподарських організацій у разі виникнення надзвичайних ситуацій, зменшення матеріальних втрат від їх наслідків; організацію та здійснення заходів, спрямованих на підготовку гідротехнічних споруд, водогосподарських систем та експлуатаційного персоналу, з метою запобігання можливим аваріям, виникненню надзвичайних ситуацій, пов’язаних з водним фактором, забезпечення сталого функціонування водогосподарської галузі.

Безпосереднє керівництво функціональною підсистемою протипаводкових заходів здійснює Міністр екології та природних ресурсів України через Голову Держводагентства.

Підсистема включає до свого складу басейнові, обласні, регіональні управління водних ресурсів, управління каналів, міжрайонні управління водного господарства, управління водного господарства та місцеві структурні підрозділи, експлуатаційні управління, інші водогосподарські організації, які виконують завдання цивільного захисту та здійснюють у межах своєї компетенції нагляд за забезпеченням сталого функціонування водогосподарських систем, комплексів та споруд і своєчасним виконанням заходів із запобігання аваріям і надзвичайним ситуаціям, пов’язаним з водним фактором.

Тобто, функціональна підсистема протипаводкових заходів працюватиме як у режимі повсякденної діяльності, що встановлюється при нормальній гідрометеорологічній і водогосподарській обстановці, так і у режимі підвищеної готовності, що встановлюється при загрозі виникнення надзвичайної ситуації, істотному погіршенні ідрометеорологічної, гідрогеологічної і водогосподарської обстановки, а також при підготовці до пропуску льодоходу, повені та паводків.

 
 

Результат перших кроків розчистки підвідного каналу "Общественный"

Результат перших кроків розчистки підвідного каналу "Общественный" очевидний.

obs

 
 

Ситуація в м. Вилкове

В останні дні на Дунаї продовжується збільшення рівня води. Про небезпечні позначки на сьогодні можна говорити тільки по місту Вилкове. Підтоплення в м. Вилкове - сумарний результат високої дунайської води і штормові нагоні явища з моря.

Начальник Дунайського БУВР Махненко Ю.Ю. сьогодні особисто відвідав Вилкове і підтвердив наявність критичної ситуації в низовинних ділянках міста. Юрій Махненко констатував сто відсоткову готовність Вилківської дільниці управління допомогти місту технікою та людським резервом (аварійно-рятувальні бригади) в ліквідації наслідків весняного водопілля в дельті Дунаю.

На цей час всі гідротехнічні споруди захисного протипаводкового фронту української дільниці р. Дунай працюють в напірному режимі. Аварій та критичних ситуацій на об'єктах управління не зафіксовано.

Відео

 

v2-1024   v3-1024

v4-1024   v5-1024

 
 

Cемінар в рамках Спільної операційної програми "Україна - Румунія 2014-2020"

15-16 березня 2018 року фахівці Дунайського БУВР прийняли участь в семінарі в рамках Спільної операційної програми "Україна - Румунія 2014-2020". В заході прийняли участь колеги з управління інвестицій, міжнародного та міжрегіонального співробітництва Одеської облдержадміністрації, члени Регіонального бюро транскордонного розвитку (BRCT), Спільного технічного секретаріату (JTS), офісу TESIM, Центру сталого розвитку та екологічних досліджень Дунайського регіону. Розглядалися питання щодо впровадження нових інвестиційних проектів в Дунайському регіоні.

1-1024   5-1024

 
 

Нарада Міжвідомчої комісії по встановленню режимів роботи Придунайських водосховищ

14 березня 2018 року на базі Дунайського БУВР відбулося чергове засідання Міжвідомчої комісії по встановленню режимів роботи Придунайських водосховищ в весняно-літній період 2018 року.

На засіданні Міжвідомчої комісії були обговорені питання, пов’язані з забезпеченням стабільної екологічної ситуації Придунав΄я, збереженням водних ресурсів в басейні української частини р. Дунай та встановленням оптимальних режимів роботи Придунайських водосховищ в весняно-літній період 2018 року.

На нараді виступили:

Махненко Ю.Ю., Голова комісії, в.о. начальника Дунайського басейнового управління водних ресурсів, з привітанням учасників наради та питанням забезпечення безаварійного пропуску водопілля 2018 року згідно розроблених організаційних та практичних заходів.

Ромалійський Г.А., начальник відділу водних об’єктів, використання водних ресурсів та моніторингу вод з інформацією щодо виконання рішення Міжвідомчої наради від 5 жовтня 2017 р. та інформацією про гідрологічний стан Придунайських водосховищ

Морозов В.М, директор Дунайської гідрометобсерваторії з інформацією про гідрометеорологічні умови та прогноз весняно-літнього водопілля в басейні р. Дунай на 2018 рік.

Гуньковська С.В., заступник начальника Дунайського БУВР ознайомила з проектом протоколу щодо встановлення оптимальних режимів роботи Придунайських водосховищ.

Учасники наради підняли питання щодо покращення екологічного стану Придунайських водосховищ та малих річок басейну.

За результатати обговорення було підписано протокол засідання.

 

7-1024   9-1024

 
 

Вітаємо!

pozd

 
 

1 2 3 4