Головна Сторінка 3
Міжнародний День Дунаю

29 червня в Українському Придунав’ї відзначається Міжнародний День Дунаю.

В цей день відзначається підписання Міжнародної Конвенції про захист Дунаю, яка стала каталізатором становлення інтегрованого управління міжнародним басейном ріки Дунай.

Святкування Всесвітнього Дня Дунаю в управлінні Дунайського БУВР було розпочинається з проведенням урочистих зборів. Під час святкового заходу відбулася відверта ділова розмова всіх зацікавлених осіб щодо формування та впровадження Плану Управління Річковим Басейном Дунаю на території України, щодо наступних кроків для здоров’я ріки та людей її басейні. Основними проблемами української ділянки Дунаю є забруднення води, евтрофікація ріки та Придунайських озер, одамбування заплави та зниження здатності до очищення води водно-болотними угіддями, нагромадження паводкових вод, пригнічення природних місцеперебувань та біорізноманіття.

Нове бачення проблеми та майбутні шляхи басейнового управління щодо Дунаю на національному рівні представила заступник начальника Дунайського басейнового управління Світлана Гуньковська. Розвиток водного господарства Українського Придунав’я передбачає: проведення заходів, щодо підтримки працездатності існуючих водогосподарчих об'єктів та забезпечення комплексного використання водних ресурсів. Екологічне благополуччя навколишнього середовища можливо тільки за умови забезпечення якості водних ресурсів, чистоти рік, водойм та морів. Суспільство має усвідомити, що найважливішим фактором розвитку, а головне, здоров'я населення країни, демографічної ситуації, в близькому майбутньому буде вода.

Презентація провідного інженера-гідролога Світлани Пузирєвської на тему «Імплементації Водної рамкової директиви ЄС в українських умовах» підкреслила, що забезпечення відповідності Міжнародному басейновому плану управління р. Дунай та впровадженню «Національного басейновому плану управління» можливе лише за послідовної політики імплементації Водної рамкової директиви ЄС в українських умовах на основі інституціонального оновлення та послідових практичних дій.

Всі учасники обговорення висказалися за більш чисту та безпечну воду, її стале використання, яке повинне бути забезпечене всіма разом. Вони висловилися за необхідність економити цінний ресурс води, відновлювати цінні водно-болотні угіддя, скорочувати використання хімічних засобів захисту рослин та небезпечних мийних засобів та щодо можливості зробити кожному конкретні кроки на користь Дунаю.

 

danube

 
 

Поточні роботи на ГТС

Силами управління (Ізмаїльська експлуатаційна дільниця) проводяться поточні роботи по розчистці від мулу каналу Громадський та посиленню приканальних дамб. Проведенні заходи суттєво повисять пропускну здатність каналу для наповнення дунайською водою системи водосховищ: Старо-Некрасівські плавні – водосховище Саф`ян – водосховище Катлабух.

 
 

Міжнародна зустріч Уповноважених Україна - Молдова

5-6 травня 2018 року в місті Костешть, Республіка Молдова відбулася нарада Уповноважених щодо виконання Угоди між Урядом України та Урядом Республіки Молдова про спільне використання та охорону прикордонних вод.

Під час заходу обговорювалися сучасний стан та перспективи розвитку управління водними ресурсами у басейнах річок Дністер та Дунай; заслухались виконання рішень XV наради Уповноважених Урядів; підписані плани роботи робочих груп та експертів у період між XVІ та XVIІ нарадами Уповноважених Урядів; затвердженні оновлені склади робочих груп; узгодженні час та місце проведення чергової наради Уповноважених Урядів.

Результатом наради став підписаний протокол, у якому передбачено подальший розвиток і поглиблення двостороннього співробітництва в галузі водного господарства між двома країнами, здійснення на узгоджених засадах водогосподарської та водоохоронної діяльності на транскордонних річках.

 
 

Робоча зустріч Голови Держводагентства І. Овчаренко з працівниками водогосподарських організацій Одещини

Голова Держводагентства Ірина Овчаренко під час робочої поїздки до Одеської області провела робочу зустріч з працівниками водогосподарських організацій Одещини, під час якої особисто поспілкувалася з колегами південного регіону з питань першочергових кроків реформування водогосподарських організацій зони зрошення.

Ірина Овчаренко акцентувала увагу фахівців на необхідності провадження змін у галузі відповідно до європейських стандартів та вимог, визначених Урядом України.

В свою чергу водогосподарники прозвітували перед очільницю Агентства про шляхи удосконалення проведення договірної кампанії на послуги, пов’язані із забором води водокористувачами.

Насамкінець Ірина Овчаренко дала настанови водогосподарникам Одещини на впевнену планомірну роботу з практичного впровадження інтегрованого управління водними ресурсами у басейні річок Причорномор’я та нижнього Дунаю.

 
 

Засідання громадської ради при Державному агентстві водних ресурсів України

24 травня 2018 року в м. Одеса, в залі засідань Одеської облдержадміністраці відбулося виїзне засідання громадської ради при Державному агентстві водних ресурсів України.

Від Дунайського БУВР у виїзном засіданні прийняв участь в.о. начальника управління Юрій Махненко з доповіддю щодо відновлення аварійних ділянок захисних дамб та системи протипаводкового захисту на р. Дунай. Під час засідання було обговорено низку питань про вплив змін клімату на водні екосистеми; вплив каналізаційних, господарсько-побутових і промислових скидів, зливових і дренажних стоків на якість поверхневих вод тощо.

У заході взяли участь представники громадських організацій, експерти та фахівці водогосподарсько-екологічного напрямку, представники засобів масової інформації.

 
 

Міжнародна зустріч у м. Сату-Маре, Румунія

21-22 травня 2018 року, в м. Сату-Маре, Румунія, в.о. начальника Дунайського БУВР Юрій Махненко прийняв участь у зустрічі заступників Уповноважених Урядів України та Румунії щодо актуалізації Регламентів співробітництва у межах виконання Міжурядової Українсько-Румунської Угоди про співробітництво в галузі водного господарства на прикордонних водах.

 
 

1 2 3 4 Наступна > Кінець