ДУНАЙСЬКИЙ РЕГІОНАЛЬНИЙ ОФІС ВОДНИХ РЕСУРСІВ

NOTE: To use the advanced features of this site you need javascript turned on.

Головна Новини Новости Міжнародний День Дунаю
Міжнародний День Дунаю Друк

29 червня 2018 року в Українському Придунав’ї буде відзначатись – Міжнародний День Дунаю.

В цей день виповниться 24 роки з дня підписання Міжнародної Конвенції про захист Дунаю, яка стала каталізатором становлення інтегрованого управління міжнародним басейном ріки Дунай.

Святкування Всесвітнього Дня Дунаю в управлінні Дунайського БУВР було розпочато з проведенням урочистих зборів. Під час святкового заходу відбулася відверта ділова розмова всіх зацікавлених осіб щодо формування та впровадження Плану Управління Річковим Басейном Дунаю на території України, щодо наступних кроків для здоров’я ріки та людей її басейні. Основними проблемами української ділянки Дунаю є забруднення води, евтрофікація ріки та Придунайських озер, одамбування заплави та зниження здатності до очищення води водно-болотними угіддями, нагромадження паводкових вод, пригнічення природних місцеперебувань та біорізноманіття.

Нове бачення проблеми та майбутні шляхи басейнового управління щодо Дунаю на національному рівні представила заступник начальника Дунайського басейнового управління Світлана Гуньковська. Розвиток водного господарства Українського Придунав’я передбачає: проведення заходів, щодо підтримки працездатності існуючих водогосподарчих об'єктів та забезпечення комплексного використання водних ресурсів. Екологічне благополуччя навколишнього середовища можливо тільки за умови забезпечення якості водних ресурсів, чистоти рік, водойм та морів. Суспільство має усвідомити, що найважливішим фактором розвитку, а головне, здоров'я населення країни, демографічної ситуації, в близькому майбутньому буде вода.
Презентація провідного інженера-гідролога Світлани Пузирєвської на тему «Імплементації Водної рамкової директиви ЄС в українських умовах» підкреслила, що забезпечення відповідності Міжнародному басейновому плану управління р. Дунай та впровадженню «Національного басейновому плану управління» можливе лише за послідовної політики імплементації Водної рамкової директиви ЄС в українських умовах на основі інституціонального оновлення та послідових практичних дій.

Всі учасники обговорення висказалися за більш чисту та безпечну воду, її стале використання, яке повинне бути забезпечене всіма разом. Вони висловилися за необхідність економити цінний ресурс води, відновлювати цінні водно-болотні угіддя, скорочувати використання хімічних засобів захисту рослин та небезпечних мийних засобів та щодо можливості зробити кожному конкретні кроки на користь Дунаю.

Фото: https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=660790440929218&id=527264337615163

 

Joomla inotur

Finland inotur picma
picma