Дунайське Басейнове Управління Водних Ресурсів ДБУВР

NOTE: To use the advanced features of this site you need javascript turned on.

Главная Новини
Новини
Щодо стану водосховища Саф`ян Друк

Дунайське басейнове управління водних ресурсів залучило фахівців управління щодо визначення ситуації, яка склалася на цей час на водосховищі Саф`ян.

Лабораторія моніторингу поверхневих вод Дунайського БУВР не здійснює постійних спостережень за якістю води водосховища Саф’ян, оскільки цей водний об’єкт не входить до Державної програми моніторингу поверхневих вод в системі Держводагентства України.

Проте, 10.12.2017 р. лабораторія  відібрала та провела хімічний аналіз проби води з водосховища Саф’ян (на 11.12 2017 р. виконані 15 вимірювань якості води - протокол надається. БПК5 та сухий залишок - в обробці і  будуть надані пізніше). Згідно нормативів ЕБВО (нормативи екологічної безпеки водних об’єктів) є перевищення тільки по ХСК.

saf

Перевищення ХПК у 2,5 рази свідчить про те, що вода в озері забруднена важкоокислюванними органічними речовинами і не здатна до природного самоочищення.

Щодо наявності замору риби в водосховищі Саф`ян нам не надано жодного офіційного підтвердження. Факт наявності масової загибелі риби приймається на підставі біологічного обґрунтування за висновками державної екологічної інспекції. (Біологічні обґрунтування щодо замору риби розробляються організаціями рибогосподарського профілю на замовлення уповноваженого органу в районі).

Наша лабораторія може прийняти участь в комплексному дослідженні ситуації на водоймі в межах своєї компетенції.

На цей час всіма службами Дунайського басейнового управління водних ресурсів посилені роботи,  пов’язані з веденням спостереження та здійсненням контролю за станом водних об’єктів, обстановкою на території, прилеглої до них, за станом гідротехнічних споруд і всього захисного фронту р. Дунай,  надаючи  особливу увагу водним об’єктам, на яких проводиться водообмін.

Заступник начальника управління С. Гуньковська

Зав. лабораторією М. Комерзан

 
Відібрані проби води у озері Сафьян Друк

10 грудня лабораторією моніторингу вод Дунайського БУВР були відібрані проби води на озері Сафьян для виявлення якісного стану води

prob  otbor

 
Розчистка підвідного каналу шлюзу "Громадський" Друк

Силами Дунайського БУВР проводяться роботи з розчистки підвідного каналу шлюзу "Громадьський"

grom2   grom1

 
Міжнародний водний форум «AQUAUKRAINE- 2017» Друк

7 листопада 2017 р. керівництво і фахівці Дунайського БУВР взяли участь у відкритті  XV Міжнародного водного форуму «AQUA UKRAINE- 2017» та V спеціалізованої виставки «Екологія підприємства - 2017», які проходять на території Міжнародного виставкового центру в м. Київ. Традиційно у рамках  форуму проходитиме науково-практична конференція «Вода та довкілля», яка присвячена питанням сучасного стану водних ресурсів, підвищенню якості питної води, міжнародному співробітництву та впровадженню водних європейських директив. 

Міжнародний водний форум «AQUA UKRAINE- 2017» є головним місцем зустрічі  спеціалістів у сфері охорони та використання водних ресурсів, питного водопостачання та водогосподарського комплексу, а також сумісних галузей, де обговорюються екологічні, економічні, технічні , правові проблемні питання та розглядаються шляхи їх вирішення.

711-1024

 
Засідання робочої групи обласної ради Друк

Засідання робочої групи обласної ради з вивчення екологічної ситуації та причин погіршення гідрологічного режиму озера Ялпуг і пов’язаної з ним системи Придунайських озер

26 жовтня 2017 року в м. Одеса відбулося засідання робочої групи обласної ради з вивчення екологічної ситуації та причин погіршення гідрологічного режиму озера Ялпуг і пов’язаної з ним системи Придунайських озер, яке провів голова постійної комісії обласної ради з питань екології, природокористування, запобігання надзвичайним ситуаціям та ліквідації їх наслідків, голова робочої групи Валентин Волканов.

Робоча група була створена 21 вересня 2017 року Розпорядженням Одеської обласної ради.

Згідно з порядком денним було заслухано інформацію заступника начальника Дунайського БУВР Світлани Гуньковської щодо режиму роботи Придунайських водосховищ та стану гідротехнічних споруд, що знаходяться на балансі управління а також поточної ситуації в районі господарського-питного водозабору м. Болград та забезпечення нормативного рівневого режиму інших Придунайських озер.

Також ситуацію, що склалася із господарсько-питним водопостачанням м. Болград та інших населених пунктів Придунав’я, що здійснюють водопостачання з водних об’єктів, гідрологічно пов’язаних з р. Дунай була проаналізована Обласним управлінням водних ресурсів.

Стосовно удосконалення гідрологічного режиму та якості води Придунайських водосховищ і стану гідротехнічних споруд виступив представник проектно-вишукувального інституту «Укрпівдендіпроводгосп».

Члени робочої групи проаналізували  інформацію, зібрану під час виїздів до м. Болград з метою вивчення проблеми забезпечення населення доброякісною питною водою, та щодо можливих заходів з поліпшення ситуації, яка склалася. Заслухали інформацію стосовно ситуації на Придунайських водосховищах  голів райдержадміністрацій, районних та сільських рад  Ізмаїльського,  Ренійського і Болградського районів, сільських голів.

Валентин Волканов відмітив, що основними  причинами   погіршення гідрологічного режиму системи Придунайських озер, в т.ч. озера Ялпуг –  окрім природних причин – зменшення рівня потоку води з Дунаю та засушливе літо, вбачаються замулювання з’єднувальних каналів та несправність шлюзів. Проблема Придунайських озер є питанням державного рівня, тому до її вирішення будуть залучені центральні органи влади та ВРУ.

За результатами засідання надано низьку доручень Департаменту екології та природних ресурсів обласної державної адміністрації,  відділу з питань природокористування апарату обласної ради, Одеському обласному управлінню водних ресурсів, Дунайському басейновому управлінню водних ресурсів,  ДРПВІ «Укрпівдендіпроводгосп», керівникам райрад та РДА Ренійського,  Ізмаїльського,  Болградського та  і Кілійського  районів  протягом найближчих 2-х тижнів підготувати практичні пропозиції з переліком заходів по розчищенню з’єднувальних каналів і шлюзів та їх вартістю з метою визначення джерел фінансування. Крім того, переглянути наявні проекти по покращенню роботи гідротехнічних споруд з метою їх реалізації.

2610   2611  

2612   2613

 

 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>

Сторінка 5 з 10

Joomla inotur

Finland inotur picma
picma