ДУНАЙСЬКИЙ РЕГІОНАЛЬНИЙ ОФІС ВОДНИХ РЕСУРСІВ

NOTE: To use the advanced features of this site you need javascript turned on.

Главная Інша діяльність Міжнародна діяльність Міжнародні зустрічі
Міжнародні зустрічі Друк

Третя зустріч Спільної тристоронньої комісії та робочих груп у рамках проекту «Консолідація мережі природоохоронних територій для збереження біорізноманіття та сталого розвитку регіону дельти Дунаю і нижнього Прута - PAN Nature» (code MIS-ETC 1716).

28-29 травня 2015 року у м. Вилкове було проведено Третю зустріч Спільної тристоронньої комісії та робочих груп у рамках проекту «Консолідація мережі природоохоронних територій для збереження біорізноманіття та сталого розвитку регіону дельти Дунаю і нижнього Прута - PAN Nature» (code MIS-ETC 1716). Метою засідання стало обговорення питань управління природоохоронними територіями в регіоні Дельти Дунаю.

     DSCF5888-1024     DSCF5892-1024

Друга зустріч Об'єднаної тристоронньої комісії та робочих груп у м Кагул

4-5 лютого 2015 у м Кагул (Республіка Молдова) пройшла Друга зустріч Об'єднаної тристоронньої комісії та робочих груп (по відновленню екосистем, сталому використанню природних ресурсів та біорізноманіття).
Під час зустрічі Об'єднаної тристоронньої комісії обговорювалися питання щодо розробки менеджмент плану природоохоронних територій, термінами розробки пропозицій партнерами проекту, а також питання, пов'язані з виконанням проекту PAN Nature.
Робочі групи займалися розробкою пропозицій до переліку заходів в рамках тристороннього плану управління природоохоронних територій в регіонах Дельти Дунаю і Нижнього Прута.
Також обговорювалася третія зустріч Об'єднаної тристоронньої комісії та робочих груп в Україні, яка пройде в травні-червні 2015 року.

         _005-1024     _008-1024

 

Зустріч Робочих груп по проблемах річки Дунай

 Згідно Угоди між Урядом України та Урядом Румунії про співробітництво в галузі водного господарства на прикордонних водах (Галац, 1997) і діючих Регламентів в період 16-18 вересня 2014 року, у м. Тульча (Румунія), відбулася зустріч Робочих груп по проблемах ріки Дунай.

Українську делегацію експертів очолив заступник Уповноваженого Уряду України, керівник Робочої групи Іван Черой (Дунайське БУВР). Румунську делегацію експертів  - керівник Робочої групи Драгош Казан (Національна Адміністрація «Води Румунії»).

Сторонами було проведено аналіз виконання діючих Регламентів співробітництва за 2012-2013 роки.

DSCF5758-1024

У ході зустрічі експерти обмінялися щорічними  гідрологічними даними та даними  щодо аналізів якості води по відповідним контрольним створам на спільній прикордонній ділянці і  провели оцінку  якості води та гідрологічного стану річки  Дунай, обговорили та обмінялися інформацією щодо виконання протипаводкових заходів, утримання дамб в відповідному робочому стані та  схеми передачі інформації, провели огляд захисних протипаводкових споруд румунської частини р. Дунай.

Також Сторони обговорили та спільно узгодили щорічну робочу програму на 2015 рік для Робочих груп по проблемам річки Дунай.

Результатом зустрічі стало підписання керівниками Робочих груп відповідного протоколу.

     DSCF5823-1024     DSCF5829-1024

С. Пузирєвська

Стартова зустріч в рамках проекту PAN Nature

22 квітня 2014 року відбулася стартова зустріч в рамках проекту "Консолидація мережі природоохоронних  территорій для збереження біорізноманіття та сталого розвитку регіону дельти Дунаю і нижнього Прута - PAN Nature " на базі " Пелікан", м. Вилкове . Захід був спрямований на інформування місцевих зацікавлених сторін, громадськості та органів влади про основні цілі проекту.
Зустріч була організована і проводилася ГО "Центр регіональних досліджень" у співпраці з Дунайським біосферним заповідником НАН України .
Матеріали зустрічі :
Презентація

Список участників
Програма зустрічі
Протокол зустрічі (на англ)

 

Тренінг по адаптації до кліматичних змін

15-16 жовтня 2013 року фахівці Дунайського БУВР прийняли участь у тренінгу по адаптації до кліматичних змін в рамках проекту «Адаптація Дельти Дунаю до кліматичних змін шляхом інтегрованого управління водними та земельними ресурсами».

Трирічний проект «Адаптація Дельти Дунаю до кліматичних змін шляхом інтегрованого управління водними та земельними ресурсами» , фінансується Євросоюзом і об'єднує 3 країни : Румунію (партнери проекту - Заповідник Дельти Дунаю і Всесвітній фонд природи) , Україну (Дунайський біосферний заповідник,  Центр регіональних досліджень , WWF) та Молдову ( Екоспектр ). Проект проводиться за підтримки Міжнародної комісії з захисту Дунаю.

Мета проекту - закласти основу для подальшої адаптації української , молдавської та румунської територій регіону Дельти Дунаю до мінливих кліматичних умов. Одним із завдань проекту буде розробка транскордонної Стратегії кліматичної адаптації Дельти Дунаю на основі дослідження можливого впливу зміни клімату на Дельту Дунаю. До таких змін можуть ставитися приплив солоної води в Дельту Дунаю через можливе підвищення рівня Чорного моря; зміна стоку Дунаю (з причини спекотних років і більш вологих зим ); більш високі середньорічні температури; міграція видів та інші. У якості одного із заходів адаптації може служити відновлення плавнів Дельти Дунаю , так як вони сприяють очищенню води і допомагають в деякій мірі регулювати зміни рівня води в Дунаї. Проект, також , допоможе місцевим жителям знизити викиди парникових газів шляхом використання біомаси у якості джерела обігріву замість викопного палива. Широка інформаційна кампанія про адаптацію до змін клімату, яка включена до  проекту, надасть місцевим жителям шляхи вирішення кліматичних проблем. В українській Дельті Дунаю будуть реалізовані пілотні проекти з генерування «зеленої » енергії з біомаси очерету та чагарників , заготівля яких сприятиме відновленню плавнів , а також дасть нові джерела доходу для місцевого бізнесу та населення.

Витягнуті уроки країн , приклади хорошої практики та досвід, набутий в результаті здійснення адаптаційної політики, який сприяє зменшенню наслідків зміни клімату у транскордонних річкових басейнах , допоможуть розширити базу знань і підвищити здатність протистояти сучасному і майбутньому зміни клімату в регіоні Дельти Дунаю

 

Експертна зустріч в рамках проекту

10-11 жовтня 2013 р на базі Дунайського басейнового управління водних ресурсів відбулася Експерна зустріч з управління річковими басейнами у рамках проекту "Спільний екологічний моніторинг, оцінка та обмін інформацією задля інтегрованого управління регіоном дельти Дунаю", який реалізується Міжнародною комісією із захисту річки Дунай (ICPDR) в рамках Ініціативи задля довкілля та безпеки (ENVSEC) за фінансової підтримки урядів Швеції та Фінляндії.

Зустріч, яка була організована регіональним менеджером проекту, Громадською організацією «Центр регіональних досліджень», м. Одеса, була направлена на вирішення наступних питань:

• Підготовка звіту про аналіз дельті Дунаю;

• Типологія та виділення поверхневих водних об’єктів та  підземних водних тіл, екологічний стан і оцінка ризику;

• Наступні кроки.

IMG-20131011-00208

Мета проекту - створення основи для розвитку і зміцнення скоординованої політики управління водними ресурсами в регіоні дельти р.. Дунай у відповідності з принципами Водної рамкової директиви ЄС (ВРД) та відповідно до положень Спільної Декларації глав делегацій України, Румунії та Республіки Молдова в МКЗД «На шляху створення Плану управління дельтою р.. Дунай для сталого розвитку регіону» (Відень, грудень 2007 р.).

0113 0116

Завершення Третьої Спільної Дунайської Експедиції, організованої під егідою МКЗД

23 вересня  2013 року у  м. Вилкове з нагоди завершення Третьої Спільної Дунайської Експедиції, організованої під егідою Міжнародної комісії із захисту р. Дунай (МКЗД), та підбиття її перших підсумків, відбулася прес-конференція для представників вітчизняних та закордонних ЗМІ.

DSC07756-1024 IMG_3965-1024

Участь у заході взяли, зокрема, Іван Завадський - Виконавчий секретар МКЗД, Олексій Чунарьов - заступник Голови Держводагентства України, Михайло Томахін - Директор Департаменту охорони природних ресурсів Міністерства екології та природних ресурсів України, Бела Чані - Керівник Третьої Спільної Дунайської експедиції (Інститут дослідження Дунаю, Національна академія наук, Угорщина), Ярослав Слободнік - координатор Третьої Спільної Дунайської експедиції (директор Екологічного інституту, Словаччина), Олексій Ярошевич - керівник проекту ЄС «Додаткова підтримка Міністерства екології та природних ресурсів України у впровадженні секторальної бюджетної підтримки», представники профільних міністерств та відомств України, місцевих органів влади, наукової спільноти, НУО тощо.

DSC07768-1024 DSC07775-1024

Результати експедиції були оприлюднені її керівником експедиції  Бела Чані та координатором  з української сторони  Ярославом Слободніком.

У ході прес-конференції, зокрема, з метою кращої обізнаності широкого загалу населення, журналістам, науковцям, громадськості  була надана можливість детальніше ознайомитися з методами роботи та обладнанням безпосередньо на борту науково-дослідних суден.

Третя Спільна Дунайська Експедиція ( далі - СДЕ) є найбільшим у світі річковим науково-дослідницьким  заходом, проведеним  у 2013 році, саме який проголошено ООН Міжнародним роком водного співробітництва. СДЕ-3 сприяє поглибленню міжнародного співробітництва між чотирнадцятьма основними країнами Дунайського басейну та Європейською комісією. СДЕ здійснюється кожні шість років. Перша така експедиція відбулась у 2001 році, друга - у 2007 році.

Протягом шести тижнів в період з 13 серпня по 26 вересня судна СДЕ-3 подорожували на 2375 км вниз за течією Дунаю, через 10 країн, до самої дельти ріки. СДЕ-3 координується Міжнародною комісією з захисту ріки Дунай (МКЗД). Міжнародна команда у складі 20 вчених з придунайських країн відбирала проби води, обробляла їх, виконувала окремі аналізи безпосередньо на борту суден, здійснювала інші експертні дослідження.

У 1994 році Дунайські країни підписали Конвенцію про захист річки Дунай, що мала на меті спільне управління водними ресурсами його водозбірного басейну. У 2000 році набула чинності Водна Рамкова Директива ЄС (ВРД). яку ухвалили всі країни-члени МКЗД

ВРД вимагає забезпечення досягнення поверхневими водами «доброго хімічного та екологічного статусу» до 2015 року. Вона також зобов’язала країни розробити перший План управління річковим басейном Дунаю до 2009 року та визначити заходи, які необхідно для цього здійснити.

СДЕ-1 та СДЕ-2 надали необхідну інформацію, що допомогла виявити головні проблеми басейну, сприяли вибору правильних заходів для вирішення загальних водогосподарських проблем. СДЕ-3 відслідковувала погіршення або покращання стану води, виконання деяких заходів у придунайських країнах.

Результати СДЕ-3 будуть покладені в основу нового Плану управління басейном Дунаю та Спільної програми заходів, що будуть прийняті до кінця 2015 р.

СДЕ-3 також має на меті підвищення інформованості громадян у галузі охорони вод та стосовно діяльності МКЗД з управління річковими басейнами та забезпечення сталого розвитку у басейні Дунаю.

Два судна очолювали експедицію: сербське судно «Аргус» та румунське судно «Істрос». Крім того, два австрійських судна «Відень» та «Медшіф IV» були задіяні для відбору проб риби.

Всього підчас експедиції відбиралися проби на 68 ділянках, в середньому на одній чи двох ділянках кожного дня. На кожен відбір проби йшло близько 4 годин. Багато проб аналізувалися на борту суден, інші будуть відправлені до задіяних європейських лабораторій.

Проби, що відбиралися на ділянках СДЕ-3, були п’яти різних типів - проби води донних відкладів, біологічних угруповань, завислих часток та біоти (риби). Експерти проводили численні тести, обстежуючи водних тварин і рослин, від великих молюсків до мікроскопічних бактерій. Вони визначали фізико-хімічні параметри водного середовища, такі як температура, вміст розчиненого кисню і величину рН, радіоактивні домішки, вміст хімічних домішок і небезпечних речовин. Вивчення гідроморфологічних характеристик включали в себе, серед багатьох інших параметрів, відбір донних відкладів і вимірювання швидкості течії води. 32 ділянки були обрані для моніторингу риби. Для вилову риби використовувалася безпечна електровудочка. Зі дна річки зразки риби відбиралися за допомогою донної електрифікованої траулерної сітки. Експерти на борту суден відбирали зразки крові і печінки риб для токсикологічного аналізу.

Всі отримані дані будуть використані для впровадження Дунайської стратегії ЄС «для гарантування життєздатності популяцій осетрових та інших видів риб до 2020 року».

Як зазначили керівники та учасники експедиції , головна мета експедиції - виявлення актуальних екологічних проблем Дунаю та здійснення моніторингу якості води у басейні ріки. Результати дослідження будуть взяті за основу при виробленні відповідних рекомендацій Комісії придунайським країнам щодо заходів із поліпшення екологічного стану Дунаю. Ці рекомендації спрямовані на забезпечення створення сприятливих умов дбайливого природокористування та дотримання норм охорони довкілля, які відповідають сучасним європейським стандартам. Крім того треба підкреслити, що дослідження проводилися  з використанням найсучасніших методів, відповідно до вимог Водної Рамкової Директиви Європейського Союзу, яка стане обов’язковим для нашої країни документом після підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС у листопаді ц.р. у Вільнюсі.

Урочиста зустріч  з нагоди підписання Спільної заяви

«Адаптація дельти Дунаю до кліматичних змін»

19 березня 2013 року в Дунайському басейновому управлінні водних ресурсів на урочистій зустрічі делегаціями України, Румунії, Республіки Молдова підписано Спільну заяву «Адаптація дельти Дунаю до кліматичних змін».

Зустріч була організована WWF Дунай - Карпатської програмою в партнерстві з ГО «Центр регіональних досліджень» (Україна) та Дунайським біосферним заповідником (Україна)

IMGP0295-1024   IMGP0300-1024

Дана заява прийнята як підтвердження загального наміру зміцнити співробітництво в транскордонному регіоні дельти Дунаю з метою вжиття заходів щодо пом'якшення наслідків зміни клімату

Заява ґрунтується за результатами оцінки вразливості дельти Дунаю до кліматичних змін, проведеної в рамках трирічного проекту «Адаптація дельти Дунаю до кліматичних змін шляхом інтегрованого управління земельними та водними ресурсами», фінансованого Європейською комісією.

З вітальним словом виступили Орієта Хулеа, регіональний директор з охорони природи WWF Дунай - Карпатської програми та Іван Черой, начальник Дунайського БУВР

Результати оцінки було представлено в презентації «Уразливість дельти Дунаю до зміни клімату : Україна, Румунія,  Молдова» Олега Дьякова, старшого наукового співробітника ГО «Центр регіональних досліджень.

IMGP0304-1024

На зустрічі були присутні представники Всесвітнього Фонду природи WWF України, Румунії, Угорщини, керівники Дунайського біосферного заповідника (Україна) і Біосферного заповідника «Дельта Дунаю» (Румунія), начальник Ізмаїльського лісового господарства, керівники неурядових організацій.

IMGP0313-1024

Після урочистого підписання «Спільної заяви» відбулася прес-конференція для представників ЗМІ.

IMGP0306-1024

Документ «Уразливість дельти Дунаю (Молдова, Румунія, Україна) до змін клімату, в тому числі сценарії та прогнози кліматичних змін» - це спільна робота вчених і екологів, які проводили дослідження в рамках проекту.

Українські вчені із залученням фахівців різних галузей народного господарства в 2011 і 2012 роках організували дві наукові експедиції, в ході яких була проведена оцінка природних систем і ресурсів регіону дельти Дунаю. Отримані результати допомогли фахівцям оцінити, наскільки вразливі екосистеми дельти до змін клімату. Наведені дані наочно демонструють загрози та ризики, з якими доведеться зіткнутися регіону в результаті зміни клімату, показують можливі шляхи адаптації природи і місцевого населення до неминучих змін

Ці результати, згідно з прийнятим документом, будуть запропоновані для використання в якості основи для розробки транскордонної стратегії адаптації дельти Дунаю до кліматичних змін, для пом'якшення впливу цих змін, підвищення стійкості дельти до кліматичних змін, збереження біорізноманіття та адаптації місцевих громад до кліматичних змін. Крім того, отримані результати і висновки оцінки вразливості будуть рекомендовані для використання при складанні місцевих планів територіального розвитку, розробці водної та земельної політики, а також - для поширення наявної інформації в місцевих громадах і органах влади суб-басейна дельти Дунаю в Україні, Румунії та Молдові.

Згідно висновкам, зробленим науковцями, регіон дельти Дунаю має відносно високу природну здатність до адаптації в зв'язку з високим відсотком природних екосистем в межах заповідних територій. На додаток до цього, регіон має високий потенціал відновлення водно-болотних угідь, що в майбутньому може стати ресурсом для адаптації.

 

С. Пузирєвська

Зустріч Робочих груп по проблемах річки Дунай

 

Згідно Угоди між Урядом України та Урядом Румунії про співробітництво в галузі водного господарства на прикордонних водах (Галац, 1997) і діючих Регламентів та річної програми на 2012 рік, в період 19-22 листопада 2012 року, у м. Ізмаїл, у Дунайському БУВР відбулася зустріч Робочих Груп по проблемах ріки Дунай.

Від Української сторони у зустрічі прийняли участь керівник Робочої групи Іван Черой та експерти Дунайського БУВР та Дунайської ГМО. Румунську делегацію експертів очолив керівник Робочої групи Костянтин Лефтер (директор управління водного господарства Тульча адміністрації вод Добруджа-Літорал).

Сторонами було проведено аналіз виконання діючих Регламентів співробітництва (Регламент обміну  гідрометеорологічними даними між Україною та Румунією, Регламенту з оцінки якості прикордонних вод, Регламент українсько-румунського співробітництва з питань захисту від паводків  на водотоках та внутрішніх водах).

015-1024   IMGP0124-1024

У ході зустрічі експерти обмінялися щорічними  гідрологічними даними та даними  щодо аналізів якості води за 2011 рік по відповідним контрольним створам на спільній прикордонній ділянці і  провели оцінку  якості води та гідрологічного стану річки  Дунай, обговорили та обмінялися інформацією щодо технічного оснащення та обладнання Сторін для виконання протипаводкових заходів, утримання дамб в відповідному робочому стані та  схеми передачі інформації, провели огляд захисних протипаводкових споруд української частини р. Дунай.

035-1024   049-1024

Також Сторони обговорили та спільно узгодили щорічну робочу програму на 2013 рік для Робочих груп по проблемам річки Дунай.

Результатом зустрічі стало підписання керівниками Робочих груп відповідного протоколу.

024-1024   025-1024

С. Пузирєвська

____________________________________________________________________________________________

VIII нарада Уповноважених Урядів України та Румунії з виконання Міжурядової Українсько-Румунської угоди про співробітництво в галузі водного господарства на прикордонних водах

1-2 листопада 2012 року начальник Дунайського БУВР Іван Черой прийняв участь у VІІІ нараді Уповноважених Урядів України та Румунії з виконання Угоди між Урядом України та Урядом Румунії про співробітництво в галузі водного господарства на прикордонних водах, зустрічі секретарів Уповноважених, керівників робочих груп та експертів, що відбулись в м. Ужгород, на базі БУВР річки Тиса.

Також  30-31 жовтня 2012 р. було проведено  зустріч секретарів Уповноважених та керівників робочих груп, на якій  було опрацьовано матеріали зустрічей за період з 2008 по 2012 роки і підготовлено проект протоколу VІІІ наради Уповноважених Урядів.

_313-1024

Під час заходу українську делегацію очолював Уповноважений Уряду України, заступник Голови Держводагентства України – Олексій Чунарьов, румунську делегацію – Уповноважений Уряду Румунії, держсекретар з питань навколишнього середовища та лісового господарства Румунії Константин Емил Моц. Також до складу делегацій увійшли заступники Уповноважених Ольга Лисюк і Іван Черой, секретарі Уповноважених Урядів, керівники та експерти Робочих груп.

На нараді були розглянуті питання щодо реалізації завдань VІІ наради Уповноважених Урядів, стану впровадження діючих  Регламентів співробітництва за гідрографічними басейнами р. Дунай, рр.. Прут і Сірет та р. Тиса за такими напрямами: Регламент українсько-румунського співробітництва з питань захисту від паводків на водотоках та внутрішніх водах; Регламент українсько-румунського співробітництва по обміну метеорологічними та гідрологічними даними; Регламент оцінки якості прикордонних вод та заходи, що вживаються при надзвичайних забрудненнях, яких неможливо уникнути на прикордонних водотоках; затвердження Робочої програми на 2013 рік з реалізації Угоди між Урядом України та Урядом Румунії  про співробітництво в галузі водного господарства на прикордонних водах. Окремо було розглянуто питання стосовно гідротехнічних робіт, які заплановані, виконані або знаходяться в стадії виконання на території обох країн, а також щодо обміну робочою документацією по ним.

Під час зустрічі представники обох Сторін ознайомились з організацією протипаводкового захисту в басейні річки Уж, а саме, оглянули водозахисну дамбу на р. Уж, водозахисну дамбу та гідрометеорологічну станцію на р. Тур’я, ознайомились з роботою міні ГЕС на р. Шипот, відвідали форельне господарство.

_335-1024   _355-1024

За результатами зустрічі Уповноважені Урядів Сторін підписали відповідний Протокол та констатували, що впродовж останніх чотирьох років роботи в галузі водного господарства на прикордонних водах України та Румунії виконувались з дотриманням та згідно з чинними Регламентами.

_373-1024  _385-1024

С. Пузирєвська

________________________________________________________________________________________

Міжнародна науково-практична конференція – 2012

В період з 8 по 11 жовтня 2012 року начальник Дунайського БУВР Черой І.Г., прийняв участь у Міжнародній науково-практичній конференції – 2012 в Національному інституті гідрології та водних ресурсів Румунії (Бухарест).

Підсумкове засідання про роботу інституту проведене за круглим столом проекту  «Danube Floodrisk», який координує МКЗД. На конференції обговорювалися пріоритетні наукові дослідження у басейні Дунаю, результати національних і міжнаціональних проектів, вплив зміни клімату на басейн, ймовірні крайнощі та плани адаптації до змін.

Особливу увагу учасники конференції приділили повеням та посухам, моніторингу впливу зміни клімату, розробці карт ризику і пом’якшення наслідків

DSC06322-1024___________________________________________________________________________________________________________

Х Чудський форум

24 листопада 2011 року начальник ДБУВР І.Черой відповідно до запрошення Центру регіональних досліджень прийняв участь у ІХ Чудському форумі в рамках проекту «Сталий регіональний розвиток та прикордонне співробітництво на зовнішньому кордоні ЄС та в сусідніх регіонах»

Під зустрічі та в ході форуму експерти та представники громадських організацій обмінялись досвідом із співробітництва на транскордонних водах. Були розглянуті питання політики добросусідства ЄС, соціально-економічного розвитку транскордонних регіонів.

Робоча зустріч за участю Президента МКЗД

11-12 жовтня 2011 року в рамках проекту «Активізація участі України у діяльності Міжнародної комісії із захисту річки Дунай» фахівці управління прийняли участь у робочій зустрічі за участю Президента МКЗД, Посла з особливих доручень МЗС України, пана Миколи Меленевського. На зустрічі були обговорені основні результати участі України у діяльності МКЗД, опрацьовано проблемні питання забезпечення ефективної роботи українських експертів в робочих групах МКЗД. Пан Микола Меленевський висловив вдячність фахівцям Дунайського БУВР за сумлінну та оперативну роботу центру оповіщення (PIAC-12 в системі AEWS) на базі Дунайського БУВР за 2010-2011 рік.

12111

12112 

Зустріч експертів Робочої групи по Дунаю

Зустріч експертів Робочої групи по Дунаю в межах Міжурядової українсько-румунської Угоди про співробітництво в галузі водного господарства відбулася з 18 по 21 жовтня 2011 року в м. Тульча, Румунія. На зустрічі експертів було проаналізовано виконання діючих Регламентів співробітництва., обговорено стан існуючих гідротехнічних споруд у стадії виконання та запланованих та інше. Сторони обмінялися щорічними гідрологічними, гідрохімічними даними за 2010 рік, проінформували про проведення відновлювальних робіт на противопаводкових спорудах на транскордонній ділянці Дунаю. Керівники Робочих груп по проблемам р. Дунай констатували, що в 2010 році робота була проведена на високому рівні згідно Регламентів

12113

 12114

  1 зустріч робочої групи представників України – Румунії – Молдови в рамках міжнародного проекту

12115

  8 липня 2011 року на базі Дунайського БУВР відбулася 1 зустріч робочої групи представників України – Румунії – Молдови по об’єднаному комплексному обстеженню Дельти Дунаю в рамках проекту «Спільний екологічний моніторинг, оцінка та обмін інформацією для інтегрованого управління регіоном дельти Дунаю», який реалізується Міжнародною комісією із захисту річки Дунай (ICPDR) в рамках Ініціативи навколишнього середовища та безпеки (ENVSEC) за фінансової підтримки уряду Швеції та Фінляндії.

12116

На зустрічі обговорювалися питання щодо розробки програми спільного моніторингу обстеження Дельти Дунаю (ОДД) та подальшої організації моніторингу ОДД.

Зустріч Робочих Груп України-Румінії по проблемам р. Дунай

12117

13-15 жовтня 2010 року в приміщенні Дунайського БУВР відбулася зустріч Робочих Груп по проблемам р. Дунай у рамках Угоди між Урядом України і Урядом Румунії про співробітництво в галузі водного господарства на прикордонних водах.

12118

Експерти робочих груп обмінялись даними гідрохімічного аналізу води у р. Дунай, порівняли результати спільних вимірювань витрат води та зважених наносів на р. Дунай, провели аналіз наслідків водпілля 2010 року, розглянули пропозиції по поліпшенню роботи в масштабах Регламентів співробітництва.

12119

 

Joomla inotur

Finland inotur picma
picma