ДУНАЙСЬКИЙ РЕГІОНАЛЬНИЙ ОФІС ВОДНИХ РЕСУРСІВ

NOTE: To use the advanced features of this site you need javascript turned on.

Главная Новини Новости Про заходи щодо безаварійного пропуску весняного водопілля 2013 року в басейні української частини
Про заходи щодо безаварійного пропуску весняного водопілля 2013 року в басейні української частини Друк

З  метою забезпечення належних умов проживання населення та ведення інтенсивного сільгоспвиробництва територія вздовж  української ділянки р. Дунай  захищена водоогороджувальними дамбами. Загальна довжина дамб складає  315 км, з них вздовж р. Дунай – 225 км.

Весь захисний фронт української частини р. Дунай в межах Одеської області являє собою земляні дамби з місцевих ґрунтів і умовно ділиться на три ділянки:

- Рени - Ізмаїл (66 км)

- Ізмаїл - Кілія (36 км)

- Кілія - Вилкове (29 км),

крім того до нього входять острови  Кислицький, Степовий, частково Катєнька, Машенька.

Додатково до  захисного фронту входять 13 шлюзів-регуляторів, які забезпечують регулювання рівенного режиму та здійснення водообміну на Придунайських водосховищах.

Зазначений комплекс гідротехнічних споруд захищає від затоплення значну частину території Ренійського, Болградського, Ізмаїльського та Кілійського районів  Одеської області - 80 тис. га земель (з яких 32 тис. га – сільськогосподарські угіддя), на якій проживає близько 150 тис. населення, розташована мережа автодоріг міжнародного, державного, місцевого значення та інші об’єкти господарської інфраструктури.

З метою запобігання надзвичайних ситуацій, забезпечення сталого функціонування водних об’єктів, гідротехнічних  споруд  та на виконання наказу Держводагентства № 2 від 03.01.2013 р. і наказу Дунайського БУВР № 12 від 17 січня 2013р.  - на цей час службами управління:

  • виконується затверджений План  заходів ДБУВР з підготовки та пропуску весняного водопілля  2013 року;
  • розроблені та затверджені плани дії відділів комплексного використання водних ресурсів (ВКВВР) управління під час проходження паводків;
  • в лютому 2013 року фахівцями управління проведено обстеження комплексу захисних споруд на українській ділянці річки Дунай та виявлені першочергові та невідкладні заходи по захисту територій від затоплення високими водами.
  • створена протипаводкова комісія та затверджено склад оперативного робочого штабу АДЦ (аналітично-диспетчерський центр)  з числа фахівців управління;
  • сформовано аварійно-рятувальний загін, а в відділах комплексного використання водних ресурсів (ВКВВР) Ренійський, Ізмаїльський, Кілійський, Вилківський) аварійні бригади. Зі складом проведені заняття по діям при виникненні надзвичайних ситуацій;
  • розроблені схеми повідомлення аварійних бригад, аварійно – рятувального загону в робочі та неробочі часи;
  • проводиться ремонт і закріплення техніки, автотранспорту за кожною бригадою, загоном
  • розраховано аварійний запас ПММ, спецодяг, обладнання; будівельних матеріалів. При виділенні коштів планується поповнення аварійного запасу для безаварійного пропуску весняного  водопілля 2013 року
  • під час проходження паводку експерти Робочих груп працюють згідно Регламенту українсько-румунського співробітництва з питань захисту від паводків на водотоках та внутрішніх водах. З початку року Сторонами констатовано відсутність транскордонних небезпечних ситуацій на р. Дунай.

На цей час  всі структурні підрозділи  управління діють згідно «Положення про діяльність Дунайського БУВР під час проходження льодоходу, повеней, паводків та виникнення надзвичайних ситуацій в басейні української частини р. Дунай в межах Одеської області»  та працюють у повсякденному режимі.

В управлінні посилено  спостереження та контроль за станом водних об’єктів, обстановкою на території прилеглої до них, за станом гідротехнічних споруд і всього захисного фронту української частини р. Дунай,  надаючи  особливу увагу водним об’єктам, на яких розпочато водообмін.

С. Гуньковська

 

Joomla inotur

Finland inotur picma
picma