ДУНАЙСЬКИЙ РЕГІОНАЛЬНИЙ ОФІС ВОДНИХ РЕСУРСІВ

NOTE: To use the advanced features of this site you need javascript turned on.

Главная
Коментар Голови Держводагентства Ірини Овчаренко програмі Ранок з Україною щодо забезпеченості України та світу водними ресурсами Друк

Коментар Голови Держводагентства Ірини Овчаренко програмі Ранок з Україною щодо забезпеченості України та світу водними ресурсами

 
Голова Держводагентства Ірина Овчаренко 4 травня 2018 року взяла участь у першому засіданні Координаційної ради з питань боротьби з деградацією земель та опустелюванням Друк
Голова Держводагентства Ірина Овчаренко 4 травня 2018 року взяла участь у першому засіданні Координаційної ради з питань боротьби з деградацією земель та опустелюванням, що відбулося під головуванням Міністра екології та природних ресурсів України Остапа
В Україні, як і в усьому світі з’являються фактори, які сприяють деградації земель та опустелюванню, зокрема ті, які пов’язані і з водним фактором. Зменшення кількості водних ресурсів в південних областях України, тобто малозабезпечених регіонах водними ресурсами впливає на опустелювання. Непрогнозованість частоти паводків призводить до затоплення територій та в свою чергу змиву родючого шару ґрунтів, зсуву берегів та руйнування прибережних територій.
Під час засідання Ірина Овчаренко інформувала присутніх про заходи, що вживаються Держводагентством для забезпечення водою маловодних регіонів України, законодавчих основ впровадження басейнового принципу управління водними ресурсами.
Значна увага приділяється відновленню та розвитку зрошення в Україні, як основного заходу у боротьбі з опустелюванням. Зокрема, Ірина Овчаренко зазначила: «У 2017 році завдяки бюджетній підтримці, вперше за час дії Загальнодержавної програми розвитку водного господарства за рахунок коштів державного бюджету було проведено реконструкцію державних зрошувальних систем на площі понад 15 тис. га у Вінницькій, Одеській та Херсонській областях».
У поточному році заходи з реконструкції державних зрошувальних систем будуть продовжені у Віницькій та Херсонській областях. Це дасть можливість забезпечити гарантоване зрошення на площі понад 4 тис. га сільськогосподарських угідь.
Окремо зупинялася на питаннях збереження та сталого використання торфовищ. «На осушувально-зволожувальній системі «Смолянка», що на Чернігівщині, за підтримки проекту «Clima East: збереження та стале використання торфовищ» відновлено працездатність осушувальної системи на площі понад 2 тисячі гектарів. Завдяки регулюванню рівнів ґрунтових вод вдалося не тільки попередити підтоплення сільськогосподарських угідь та прилеглих населених пунктів, а і попередити виникнення пожеж на торф’яниках в межах дії системи.» - зазначала Ірина Овчаренко.
Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак у свою чергу наголосив, що Держводагентство є першим серед центральних органів виконавчої влади, яке у поточному році розпочало запровадження енергосервісних договорів на насосних станціях водогосподарських організацій. А це дає можливість оновлення насосно-силового обладнання без залучення зовнішніх коштів. Це ще один з важливих практичних кроків у боротьбі з опустелюванням.
За результатами засідання Координаційної ради підготовлено пропозиції та рекомендації до протидії процесам деградації земель, що загрожують національній продовольчій безпеці та водопостачанню в країні, а також щодо поліпшення подальшого виконання Національного плану дій щодо боротьби з деградацією ґрунтів та опустелюванням. Вони будуть надіслані Кабінету Міністрів України, профільним Комітетам Верховної Ради України, науковцям та міжнародним партнерам, які допомагають Україні у вирішенні даних проблем.
http://davr.gov.ua/news/golova-derzhvodagentstva-irina-ovcharenko-4-travnya-2018-roku-vzyala-uchast-u-pershomu-zasidanni-koordinacijnoi-radi-z-pitan-borotbi-z-degradaciyeyu-zemel-ta-opustelyuvannyam
 
С. Стрепетова "Ещё треть дамбы на 108 км "проглотил" Дунай" Друк

Пока проект по строительству дублирующей дамбы на 108 км Дуная замер в ожидании финансового подкрепления, само защитное сооружение "тонущего" острова Репида проявляет пугающую подвижность.

http://izmail.es/article/33760/

Во время весеннего паводка под воду здесь ушло порядка 30% дамбы. Таким образом в самом узком месте ширина гребня насчитывает всего два с половиной метра.
Такую информацию предоставил нам начальник Дунайского бассейнового управления водных ресурсов Юрий Махненко.
"Насколько мне известно, ни в областном, ни в районном, ни в государственном бюджете деньги на 108 км в этом году не предусмотрены. Но глава Одесской обладминистрации Максим Степанов взялся решить вопрос о выделении денег из резервного фонда Кабмина в части предотвращения техногенной катастрофы в связи с разрушением аварийных участков дамб, в том числе и на 108 км.
Сейчас мы занимаемся актуализацией проектно-сметной документации по всем аварийным участкам, в том числе и по 108 км Дуная. На сегодняшний день это единственный объект, по которому есть полная проектно-сметная документация с экспертизой 2017 года. Однако некоторые параметры в ней уже устарели, в частности, зарплаты. То есть смету необходимо будет пересчитывать", - добавил руководитель.
Напомним, что проектная стоимость работ по строительству дублирующей дамбы протяженностью 400 метров на 108 км Дуная составляет 5 млн 189 тыс. грн.
 
C. Стрепетова "Из-за аварийного состояния приканальной дамбы закрыт шлюз Скунда" Друк

Как сообщил нам начальник Дунайского бассейнового управления водных ресурсов Юрий Махненко, 25 апреля завершилось наполнение водохранилищ Ялпуг-Кугурлуй до отметки НПУ - 2,8 м БС.

http://izmail.es/article/33620/

Наполнение велось через шлюз Скунда, но дальнейшая его эксплуатация стала невозможной вследствие аварийного состояния приканальной дамбы. Один из аварийных участков, о котором мы сообщали еще в конце прошлого года, сильно размыт. Прорыв защитного сооружения угрожает подтоплению 5 тыс. га сельских угодий на острове Репида.
Вообще наполнение водохранилища Ялпуг-Кугурлуй должно осуществляться по каналам Репида, "105 км", Скунда. Однако шлюз Репида на сегодняшний день находится в аварийном состоянии, и его в этом году даже не рискнули открыть.
Пропускная способность оставшегося канала "105 км" не позволяет наполнять водохранилище Ялпуг-Кугурлуй до отметки НПУ.
Ситуация на водоеме сложилась тревожная: неполный водообмен на водохранилище Ялпуг-Кугурлуй может привести к экологической катастрофе и к отсутствию воды для обеспечения водными ресурсами населения Измаильского, Ренийского и Болградского районов.
 
Засідання колегії Держводагентства Друк

25 квітня 2018 року в м. Чернігові в Деснянському басейновому управлінні водних ресурсів проходить засідання колегії Державного агентства водних ресурсів України.

kol

 
Держводагентством створено функціональну підсистему протипаводкових заходів Друк

З метою захисту населення, об’єктів і територій від надзвичайних ситуацій паводкового характеру у мирний час та в особливий період, у Держводагентстві створено функціональну підсистему протипаводкових заходів єдиної державної системи цивільного захисту.

http://zakon5.rada.gov.ua/laws/show/z0406-18

Зокрема, зазначена функціональна підсистема спрямована на захист населення і територій від надзвичайних ситуацій, пов’язаних з водним фактором; захист персоналу водогосподарських організацій у разі виникнення надзвичайних ситуацій, зменшення матеріальних втрат від їх наслідків; організацію та здійснення заходів, спрямованих на підготовку гідротехнічних споруд, водогосподарських систем та експлуатаційного персоналу, з метою запобігання можливим аваріям, виникненню надзвичайних ситуацій, пов’язаних з водним фактором, забезпечення сталого функціонування водогосподарської галузі.

Безпосереднє керівництво функціональною підсистемою протипаводкових заходів здійснює Міністр екології та природних ресурсів України через Голову Держводагентства.

Підсистема включає до свого складу басейнові, обласні, регіональні управління водних ресурсів, управління каналів, міжрайонні управління водного господарства, управління водного господарства та місцеві структурні підрозділи, експлуатаційні управління, інші водогосподарські організації, які виконують завдання цивільного захисту та здійснюють у межах своєї компетенції нагляд за забезпеченням сталого функціонування водогосподарських систем, комплексів та споруд і своєчасним виконанням заходів із запобігання аваріям і надзвичайним ситуаціям, пов’язаним з водним фактором.

Тобто, функціональна підсистема протипаводкових заходів працюватиме як у режимі повсякденної діяльності, що встановлюється при нормальній гідрометеорологічній і водогосподарській обстановці, так і у режимі підвищеної готовності, що встановлюється при загрозі виникнення надзвичайної ситуації, істотному погіршенні ідрометеорологічної, гідрогеологічної і водогосподарської обстановки, а також при підготовці до пропуску льодоходу, повені та паводків.

 
Штормове попередження Друк
storm
 
С. Стрепетова "Вторая жизнь обреченных "жильцов" Городского сада" Друк

http://izmail.es/article/33322

 
Результат перших кроків розчистки підвідного каналу Общественный Друк

Результат перших кроків розчистки підвідного каналу Общественный очевидний.

obs

 
Міжнародна зустріч Друк

5 квітня 2018 р. в.о. начальника Дунайського БУВР Юрій Махненко прийняв участь у зустрічі з організації роботи Комісії зі сталого використання і охорони басейну річки Дністер в м. Кишинів, Республіка Молдова

504-1024  505-1024

 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>

Сторінка 7 з 19

Joomla inotur

Finland inotur picma
picma