ДУНАЙСЬКИЙ РЕГІОНАЛЬНИЙ ОФІС ВОДНИХ РЕСУРСІВ

NOTE: To use the advanced features of this site you need javascript turned on.

Главная
Робоча зустріч Голови Держводагентства І. Овчаренко з працівниками водогосподарських організацій Одещини Друк

Голова Держводагентства Ірина Овчаренко під час робочої поїздки до Одеської області провела робочу зустріч з працівниками водогосподарських організацій Одещини

Під час якої особисто поспілкувалася з колегами південного регіону з питань першочергових кроків реформування водогосподарських організацій зони зрошення.

Акцентувала увагу фахівців на необхідності провадження змін у галузі відповідно до європейських стандартів та вимог, визначених Урядом України.

У свою чергу водогосподарники прозвітували перед очільницю Агентства про шляхи удосконалення проведення договірної кампанії на послуги, пов’язані із забором води водокористувачами.

Насамкінець Ірина Овчаренко дала настанови водогосподарникам Одещини на впевнену планомірну роботу з практичного впровадження інтегрованого управління водними ресурсами у басейні річок Причорномор’я та нижнього Дунаю.

gr2  gr4
 
Засідання громадської ради при Державному агентстві водних ресурсів України Друк
24 травня 2018 року в м. Одеса, в залі засідань Одеської облдержадміністраці відбулося виїзне засідання громадської ради при Державному агентстві водних ресурсів України.
Від Дунайського БУВР у виїзном засіданні прийняв участь в.о. начальника управління Юрій Махненко з доповіддю щодо відновлення аварійних ділянок захисних дамб та системи протипаводкового захисту на  р. Дунай. Під час засідання було обговорено низку питань про вплив змін клімату на водні екосистеми; вплив каналізаційних, господарсько-побутових і промислових скидів, зливових і дренажних стоків на якість поверхневих вод тощо.
У заході взяли участь представники громадських організацій, експерти та фахівці водогосподарсько-екологічного напрямку, представники засобів масової інформації.
gr-1024  gr3
 
Міжнародна зустріч в м. Сату-Маре, Румунія Друк

21-22 травня 2018 року, в м. Сату-Маре, Румунія, в.о. начальника Дунайського БУВР Юрій Махненко прийняв участь у зустрічі заступників Уповноважених Урядів України та Румунії щодо актуалізації Регламентів співробітництва у межах виконання Міжурядової Українсько-Румунської Угоди про співробітництво в галузі водного господарства на прикордонних водах.

sat1-1024 

 sat2-1024 sat3-1024 sat4-1024


 
С Днем вишиванки! Друк

Нехай це свято зітре кордони й об'єднає українців по всьому світу. Чудового настрою та різнобарвних вражень!

IMG_8241-1024

 
Черговое засідання комісії з питань ТЕБ та НС Друк

10 травня фахівці Дунайського БУВР прийняли участь в черговому засідання комісії з питань ТЕБ та НС Ізмаїльської районної державної адміністрації.
Члени комісії розглянули питання про дотримання правил протипожежної безпеки у пожежонебезпечний літній період 2018 року на території Ізмаїльського району, про забезпечення санітарно-епідемічного благополуччя населення Ізмаїльського району у весняно-літній період у 2018 року. Розглянута проблема покращення стану господарсько-питного водопостачання та очистки господарсько-побутових стоків в Ізмаїльському районі та питання, щодо виконання пункту 2 Протоколу № 6 від 12.04.2018 року комісії з питань ТЕБ та НС райдержадміністрації «Про підготовку місць масового відпочинку населення на водних об’єктах району до нового купального сезону та організацію роботи із запобігання загибелі людей на них».

ch

 
Ніколи знову Друк
tr
 
Думская:Заповедный дунайский остров Татару отходит после большой воды Друк

Весеннее половодье в этом году оказалось необычайно щедрым не только для придунайских водоемов материковой части, но и для дунайских островов, которые большая вода основательно промыла. 

http://dumskaya.net/news/zapovednyy-dunayskiy-ostrov-tataru-othodit-posle-085348/

Корреспондент «Думской» побывала на одном из самых красивых из них – Татару, входящем в состав регионального ландшафтного парка «Измаильские острова». Правда, к нашему визиту вода уже основательно спала, но и сегодня можно заметить, что большая часть деревьев и прочей растительности стоит в воде, оставшейся в многочисленных низинках.

Как нам рассказал работник Измаильского лесничества Вячеслав Далаков, отвечающий за эту территорию, по весне Татару затопило приблизительно процентов на 70: незалитыми остались лишь самые возвышенные участки дамб, небольшой пятачок на «шпиле», где летом разбивают детский экологический лагерь, домик лесника, а также конюшня, в которой находили убежище дикие коровы (серый украинский скот) вместе с появившимися недавно телятами.

Если говорить об этой главной достопримечательности острова Татару – диких коровах, — то стоит уточнить, что быки держатся от самок отдельно и во время паводка спасались на дамбах. Пройдет немного времени, и они ненадолго придут к коровам, а потом опять разойдутся.

По словам Вячеслава, животные уже третий раз с момента своего заселения на остров пережили практически полное его затопление. Такое случалось еще в 2006 и 2010 году. Кстати, минувшую зиму они перенесли довольно спокойно, лишь в периоды, когда держался снежный покров, их подкармливали люцерной и комбикормом, в остальное время они находили пропитание себе сами.

Конечно, всем прибывающим на остров стоит посетить внутреннее озеро. Это мы и сделали, сев на лодочку, находившуюся у моста. Кстати, сам мост до сих пор находится наполовину в воде.

Белых лилий на воде еще нет, лишь прошлогодние кожистые диски растений, изрядно порыжевшие и покрывшиеся желтыми крапинками, живописно оттеняют синеву воды. Свою часть красок в насыщенность озера вносит и отражающаяся в воде лазурь неба.

Заросли тростника высохли, однако на скошенных участках видно, как пробивается молодая зелень. Уже скоро плавни обретут свой нарядный облик.

Тут и там на воде можно увидеть полувсплывшие розетки прошлогоднего телореза – ему тоже надо чуток времени, чтобы пустить новую поросль и украсить водоем своими нежными и элегантными белыми цветами.

Несмотря на то, что звуки птичьего пения, приправленные лягушачьим кваканьем, не умолкают ни на секунду, самих пернатых практически не видно. Нам на глаза попалось совсем немного – только пролетевшая серая ворона, чайка и несколько мелких птичек.

В скором времени на водоем прилетят пеликаны, лебеди и многие другие птицы, внешним видом которых можно любоваться часами.

Остров Татару живет своей жизнью, скрытой от человеческих глаз: биоритмы здесь регулирует сама природа. Понимание этого — самое ценное и прекрасное, что можно вынести из каждого посещения этой заповедной зоны.

 

 
Коментар Голови Держводагентства Ірини Овчаренко програмі Ранок з Україною щодо забезпеченості України та світу водними ресурсами Друк

Коментар Голови Держводагентства Ірини Овчаренко програмі Ранок з Україною щодо забезпеченості України та світу водними ресурсами

 
Голова Держводагентства Ірина Овчаренко 4 травня 2018 року взяла участь у першому засіданні Координаційної ради з питань боротьби з деградацією земель та опустелюванням Друк
Голова Держводагентства Ірина Овчаренко 4 травня 2018 року взяла участь у першому засіданні Координаційної ради з питань боротьби з деградацією земель та опустелюванням, що відбулося під головуванням Міністра екології та природних ресурсів України Остапа
В Україні, як і в усьому світі з’являються фактори, які сприяють деградації земель та опустелюванню, зокрема ті, які пов’язані і з водним фактором. Зменшення кількості водних ресурсів в південних областях України, тобто малозабезпечених регіонах водними ресурсами впливає на опустелювання. Непрогнозованість частоти паводків призводить до затоплення територій та в свою чергу змиву родючого шару ґрунтів, зсуву берегів та руйнування прибережних територій.
Під час засідання Ірина Овчаренко інформувала присутніх про заходи, що вживаються Держводагентством для забезпечення водою маловодних регіонів України, законодавчих основ впровадження басейнового принципу управління водними ресурсами.
Значна увага приділяється відновленню та розвитку зрошення в Україні, як основного заходу у боротьбі з опустелюванням. Зокрема, Ірина Овчаренко зазначила: «У 2017 році завдяки бюджетній підтримці, вперше за час дії Загальнодержавної програми розвитку водного господарства за рахунок коштів державного бюджету було проведено реконструкцію державних зрошувальних систем на площі понад 15 тис. га у Вінницькій, Одеській та Херсонській областях».
У поточному році заходи з реконструкції державних зрошувальних систем будуть продовжені у Віницькій та Херсонській областях. Це дасть можливість забезпечити гарантоване зрошення на площі понад 4 тис. га сільськогосподарських угідь.
Окремо зупинялася на питаннях збереження та сталого використання торфовищ. «На осушувально-зволожувальній системі «Смолянка», що на Чернігівщині, за підтримки проекту «Clima East: збереження та стале використання торфовищ» відновлено працездатність осушувальної системи на площі понад 2 тисячі гектарів. Завдяки регулюванню рівнів ґрунтових вод вдалося не тільки попередити підтоплення сільськогосподарських угідь та прилеглих населених пунктів, а і попередити виникнення пожеж на торф’яниках в межах дії системи.» - зазначала Ірина Овчаренко.
Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак у свою чергу наголосив, що Держводагентство є першим серед центральних органів виконавчої влади, яке у поточному році розпочало запровадження енергосервісних договорів на насосних станціях водогосподарських організацій. А це дає можливість оновлення насосно-силового обладнання без залучення зовнішніх коштів. Це ще один з важливих практичних кроків у боротьбі з опустелюванням.
За результатами засідання Координаційної ради підготовлено пропозиції та рекомендації до протидії процесам деградації земель, що загрожують національній продовольчій безпеці та водопостачанню в країні, а також щодо поліпшення подальшого виконання Національного плану дій щодо боротьби з деградацією ґрунтів та опустелюванням. Вони будуть надіслані Кабінету Міністрів України, профільним Комітетам Верховної Ради України, науковцям та міжнародним партнерам, які допомагають Україні у вирішенні даних проблем.
http://davr.gov.ua/news/golova-derzhvodagentstva-irina-ovcharenko-4-travnya-2018-roku-vzyala-uchast-u-pershomu-zasidanni-koordinacijnoi-radi-z-pitan-borotbi-z-degradaciyeyu-zemel-ta-opustelyuvannyam
 
С. Стрепетова "Ещё треть дамбы на 108 км "проглотил" Дунай" Друк

Пока проект по строительству дублирующей дамбы на 108 км Дуная замер в ожидании финансового подкрепления, само защитное сооружение "тонущего" острова Репида проявляет пугающую подвижность.

http://izmail.es/article/33760/

Во время весеннего паводка под воду здесь ушло порядка 30% дамбы. Таким образом в самом узком месте ширина гребня насчитывает всего два с половиной метра.
Такую информацию предоставил нам начальник Дунайского бассейнового управления водных ресурсов Юрий Махненко.
"Насколько мне известно, ни в областном, ни в районном, ни в государственном бюджете деньги на 108 км в этом году не предусмотрены. Но глава Одесской обладминистрации Максим Степанов взялся решить вопрос о выделении денег из резервного фонда Кабмина в части предотвращения техногенной катастрофы в связи с разрушением аварийных участков дамб, в том числе и на 108 км.
Сейчас мы занимаемся актуализацией проектно-сметной документации по всем аварийным участкам, в том числе и по 108 км Дуная. На сегодняшний день это единственный объект, по которому есть полная проектно-сметная документация с экспертизой 2017 года. Однако некоторые параметры в ней уже устарели, в частности, зарплаты. То есть смету необходимо будет пересчитывать", - добавил руководитель.
Напомним, что проектная стоимость работ по строительству дублирующей дамбы протяженностью 400 метров на 108 км Дуная составляет 5 млн 189 тыс. грн.
 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>

Сторінка 7 з 20

Joomla inotur

Finland inotur picma
picma