ДУНАЙСЬКИЙ РЕГІОНАЛЬНИЙ ОФІС ВОДНИХ РЕСУРСІВ

NOTE: To use the advanced features of this site you need javascript turned on.

Главная
Зустріч експертів Робочої Групи по проблемам річки Дунай Друк

В рамках реалізації Угоди між Урядом України та Урядом Румунії про співробітництво в галузі водного господарства на прикордонних водах 28 серпня цього року в м. Ізмаїл Одеської області розпочала роботу Робоча Група по проблемам річки Дунай. В перший день зустрічі експерти Робочої Групи проаналізували стан виконання українсько-румунських Регламентів співробітництва. Крім того відбувся обмін щорічними бюлетенями між Сторонами для їх порівняння та аналітичного аналізу. Робота триває...

rg1  rg2

rg3  rg4

 
Вітаємо! Друк
nezal
prap
 
Ірина Овчаренко - Голова Держводагентства: «Басейнові ради річок Причорномор’я та нижнього Дунаю має стати основною платформою для узгодження рішень з управління водними ресурсами» Друк
На цьому акцентувала Ірина Овчаренко під час робочого візиту до Одещини. Під час якого було проведено робочу зустріч із працівниками водогосподарських організацій Одещини.
«Питання формування басейнових рад по всіх основних басейнах річок є на сьогодні одним з найактуальніших. Адже ми, виконуючи вимоги українського законодавства, повинні до кінця поточного року не тільки сформувати басейнові ради, а і провести їх засідання. Отже, водогосподарники Причорномор’я та нижнього Дунаю повинні приділити належну увагу формування басейнових рад. Адже, саме ця нова спільна платформа для місцевих органів влади, водокористувачів, громадськості, експертів та інших зацікавлених сторін і дає можливість працювати на спільний результат – досягнення «доброго» стану вод. Причому, водокористувачі у складі ради становитимуть не менше 30 %.
Саме басейнова рада дає реальну можливість узгоджувати інтереси та координувати зусилля всіх заінтересованих сторін для управління водними ресурсами на території річкового басейну. Результатом чого має стати покращення екологічного стану всього річкового басейну», - зазначила Ірина Овчаренко.
У свою чергу, голова громадської ради при Держводагентстві Лілія Гричулевич, що брала участь у заході, зазначила: «Громадська рада при Держводагентстві готова надавати необхідну практичну допомогу водогосподарникам Причорномор’я з формування басейнових рад, адже має значний досвід роботи у напрямку «ВЛАДА-ГРОМАДА» і готова з ним ділитися. Також, очільниця громадської ради наголошувала на необхідності проведення широкої роз’яснювальної роботи з громадськістю про зміни, що відбуваються у водогосподарській галузі, адже всі вони націлені в першу чергу на покращення екологічного стану річок і для мешканців нашої країни вцілому.
Також, начальником Басейнового управління водних ресурсів річок Причорномор’я та нижнього Дунаю Василем Потопом було поінформовано присутніх про результати реорганізації водогосподарських організацій Одеської області, а саме об’єднання підвідомчих управлінь та утворення Басейнового управління водних ресурсів річок Причорномор’я та нижнього Дунаю.
Директор Державного підприємства «Одеська об’єднана дирекція будівництва водогосподарських об’єктів» Георгій Бузіян окремо інформував присутніх про найближчі плани щодо реалізації проекту подачі води в с. Глибоке та с. Борисівка Татарбунарського району та проектування щодо забезпечення водопостачанням міста Болград Одеської області.
Окрім того, директор Державного проектно-вишукувального інституту «Укрпівдендіпрводгосп» доповів про стан виконання проектних робіт будівництва Суворівського та Приморського групових водопроводів.
http://davr.gov.ua/news/irina-ovcharenko--golova-derzhvodagentstva-basejnovi-radi-richok-prichornomorya-ta-nizhnogo-dunayu-maye-stati-osnovnoyu-platformoyu-dlya-uzgodzhennya-rishen-z-upravlinnya-vodnimi-resursami
 
Виконання ремонтно-доглядових робіт на гідротехнічних спорудах Друк

ДОЩ ЙДЕ - РОБОТИ ДОДАЄ. Липень цього року був аномально дощовим. Працівники дільниць управління продовжили виконання ремонтно-доглядових робіт на гідротехнічних спорудах в зоні діяльності. В черговий раз провелась розчистка та окоска захисних та приканальних дамб вручну, мотокосою та косаркою з трактором. Ренійська дільниця на дамбі Рені-шлюз Орловський.

dam1  dam2

 
Річниця екопарку "Картал" Друк

4 серпня в.о. начальника Дунайського регіонального офісу водних ресурсів Махненко Юрій Юхимович взяв участь у святковому заході присвяченому першій річниці створення в Ренійському районі Одеської області екопарка "Картал". Екопарк «Картал» був створений в 2017 році Орловським сільською радою у співпраці з ГО «Центр регіональних досліджень» за сприяння Національного екологічного центру України з метою популяризації ідеї збереження і відновлення водно-болотного угіддя міжнародного значення «Озеро Картал» та комплексного використання його ресурсів для сталого розвитку громади с. Орлівка.

https://www.facebook.com/igor.studennikov.5/posts/1120873478051994

Більше фото http://izmail.es/article/35102

kartal

 
Інформуємо про початок формування складу басейнових рад у межах районів річкових басейнів Друк
Повідомлення!
Інформуємо про початок формування складу басейнових рад в межах районів річкових басейнів.
За формування складу басейнових рад та їх функціонування визначено такі підрозділи Держводагентства:
  • управління водних ресурсів – за координацію діяльностібасейнових рад;
  • відділ зв’язків з громадськістю та документообігу – за висвітлення на офіційному веб-сайті Держводагентства у розділі «Басейнові ради» інформації щодо утворення та роботи басейнових рад.
Відповідальними за підготовку зборів представників заінтересованих сторін, формування складу басейнових рад, організацію та проведення їх засідань - басейнові управління водних ресурсів (далі –БУВР) в межах зони їх діяльності.
Відповідно до Типового положення про басейнові ради запропоновано наступний алгоритм формування складу та функціонування  басейнових рад.
  1. Визначення відповідального органу та осіб в межах району річкового басейну. В межах району річкового басейну відповідальним органом визначено басейнове управління водних ресурсів.
  2. Оголошується реєстрація  кандидатур у члени басейнової ради.
  3. Надання кандидатур здійснюється шляхом подання форм заяв разом із супровідним листом від організації, яку кандидат представляє, згідно запропонованого зразку.
Заповнені форми заяв до членів басейнової ради надсилати на адресу відповідного БУВР.
Кандидатури у члени басейнової ради можуть надаватись заінтересованими сторонами, що здійснюють свою діяльність у межах річкового басейну, за галузевим принципом, а також принципом рівного територіального представництва впродовж 30 календарних днів з моменту оприлюднення інформації щодо відповідальних структурних підрозділів за підготовку зборів представників заінтересованих сторін.
Виходячи з того, що кандидатури надаються за галузевим принципом та принципом рівного територіального представництва (пункт 14 Типового положення), заінтересовані сторони надають кандидатури лише у своїй галузі (наприклад, громадські об’єднання) надають кандидатури лише тих, хто представлятиме громадські об'єднання. При цьому є можливим щоб кандидат постійно працював у іншому місці. Але якщо його кандидатуру надала громадське об'єднання, – у басейновій раді він має представляти саме громадське об'єднання).
Враховуючи пункти 10 та 12 Типового положення та виходячи з того, що район річкового басейну розташований на території декількох областей, кандидатури у  склад басейнової ради  надаються за такою схемою:
Заінтерес.
сторона
Область
Промисло-вість
Сільське господар-ство
ЖКГ
Наука, освіта тощо
Громадські об’єднання
Громадські об’єднання
Громадські об’єднання
ЦОВВ
Місцеві ОВВ
Органи місцевого самоврядування
1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
Органи, які призначають  своїх представників,  підприємства, установи, організації або об’єднання, які надають кандидатури до складу басейнової ради, мають зазначити ПІБ кандидата та заінтересовану сторону, яку цей кандидат представлятиме. Один суб’єкт може надавати 1 і більше кандидатур.
Згідно з пунктами 11 та 12 Типового положення у випадку висування двох і більше кандидатур від одного органу, підприємства, установи, організації або об’єднання, вибір представника здійснюється шляхом рейтингового голосування. По кожній галузі, у якій перевищено «квоту», рейтингове голосування відбувається окремо: громадські об’єднання  визначаються з-поміж громадських об’єднань, промисловість з-поміж промисловості тощо. Кандидати, що вийшли переможцями рейтингового голосування, потрапляють в «квоту» області, решта кандидатів та/або заінтересовані сторони  яких вони представляють  (за згодою) зараховуються до тематичної фокус-групи. До обов’язків члена басейнової ради додається постійне інформування та робота зі своєю галузевою фокус-групою в області протягом строку дії повноважень члена басейнової ради.
Детальніше щодо формування басейнових рад можна ознайомитись за посиланням - http://zakon0.rada.gov.ua/laws/show/z0231-17.
Повідомлення про проведення зборів представників заінтересованих сторін для формування складу басейнової ради буде оприлюднено не пізніше ніж за 15 робочих днів до проведення зборів на офіційному веб-сайті Держводагентства та відповідного БУВР.
 
Інтерактивна карта забрудненості річок в Україні Друк

Відтепер громадяни матимуть легкий доступ до важливої інформації про стан води у річках України. Понад 400 пунктів контролю якості води в Україні, 16 параметрів забрудненості та хронологічний зріз у п’ять років лягли в основу інтерактивного інструменту, який дозволяє оцінити якість води у найбільших річкових басейнах України.

Державне агентство водних ресурсів України та Агенція журналістики данихTexty.org.ua презентували інтерактивну карту забрудненості річок в Україні «Чиста вода» - http://texty.org.ua/water/.

Цей інструмент створено на основі відкритих даних про якість поверхневих вод за сприяння Державного агентства з питань електронного урядування у межах проекту TAPAS Project/Прозорість та підзвітність у держуправлінні та послугахМіністерство екології та природних ресурсів України підтримало розробку інструменту при створенні Загальнодержавної автоматизованої системи «Відкрите довкілля».

Голова Державного агентства з питань електронного урядування Oleksandr Ryzhenko зазначив: «Згідно з останнім випуском Global Open Data Index, лише 15 країн у світі публікують дані про якість води у відкритому машиночитному форматі. Україна місяць тому також пішла шляхом найбільш прогресивних країн у питанні збереження та покращення екологічної ситуації, відкривши дані про якість води, чим показала гідний приклад багатьом нашим сусідам і країнам ЄС. А вже сьогодні перший аналіз та візуалізація на основі цих даних презентовано на широкий загал, що дає можливість кожному українцю у доступній формі дізнатися про стан води поблизу свого місця проживання чи роботи».

Детальніше читайте на https://goo.gl/4RRRDx

 
Управління з питань запобігання корупції та проведення люстрації попереджає Друк

Управління з питань запобігання корупції та проведення люстрації попереджає про деякі нюанси застосування Закону України «Про запобігання корупціі» в реаліях сьогодення...

https://www.facebook.com/STOPKOR.police/posts/2002906593354299

 
Міжнародний День Дунаю Друк

29 червня 2018 року в Українському Придунав’ї буде відзначатись – Міжнародний День Дунаю.

В цей день виповниться 24 роки з дня підписання Міжнародної Конвенції про захист Дунаю, яка стала каталізатором становлення інтегрованого управління міжнародним басейном ріки Дунай.

Святкування Всесвітнього Дня Дунаю в управлінні Дунайського БУВР було розпочато з проведенням урочистих зборів. Під час святкового заходу відбулася відверта ділова розмова всіх зацікавлених осіб щодо формування та впровадження Плану Управління Річковим Басейном Дунаю на території України, щодо наступних кроків для здоров’я ріки та людей її басейні. Основними проблемами української ділянки Дунаю є забруднення води, евтрофікація ріки та Придунайських озер, одамбування заплави та зниження здатності до очищення води водно-болотними угіддями, нагромадження паводкових вод, пригнічення природних місцеперебувань та біорізноманіття.

Нове бачення проблеми та майбутні шляхи басейнового управління щодо Дунаю на національному рівні представила заступник начальника Дунайського басейнового управління Світлана Гуньковська. Розвиток водного господарства Українського Придунав’я передбачає: проведення заходів, щодо підтримки працездатності існуючих водогосподарчих об'єктів та забезпечення комплексного використання водних ресурсів. Екологічне благополуччя навколишнього середовища можливо тільки за умови забезпечення якості водних ресурсів, чистоти рік, водойм та морів. Суспільство має усвідомити, що найважливішим фактором розвитку, а головне, здоров'я населення країни, демографічної ситуації, в близькому майбутньому буде вода.
Презентація провідного інженера-гідролога Світлани Пузирєвської на тему «Імплементації Водної рамкової директиви ЄС в українських умовах» підкреслила, що забезпечення відповідності Міжнародному басейновому плану управління р. Дунай та впровадженню «Національного басейновому плану управління» можливе лише за послідовної політики імплементації Водної рамкової директиви ЄС в українських умовах на основі інституціонального оновлення та послідових практичних дій.

Всі учасники обговорення висказалися за більш чисту та безпечну воду, її стале використання, яке повинне бути забезпечене всіма разом. Вони висловилися за необхідність економити цінний ресурс води, відновлювати цінні водно-болотні угіддя, скорочувати використання хімічних засобів захисту рослин та небезпечних мийних засобів та щодо можливості зробити кожному конкретні кроки на користь Дунаю.

Фото: https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=660790440929218&id=527264337615163

 
Поточні роботи на ГТС Друк

Силами управління (Ізмаїльська експлуатаційна дільниця) проводяться поточні роботи по розчистці від мулу каналу Громадський та посиленню приканальних дамб. Проведенні заходи суттєво повисять пропускну здатність каналу для наповнення дунайською водою системи водосховищ: Старо-Некрасівські плавні – водосховище Саф`ян – водосховище  Катлабух.

0360-1024  0365-1024 

0376-1024  0389-1024

 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>

Сторінка 5 з 20

Joomla inotur

Finland inotur picma
picma