ДУНАЙСЬКИЙ РЕГІОНАЛЬНИЙ ОФІС ВОДНИХ РЕСУРСІВ

NOTE: To use the advanced features of this site you need javascript turned on.

Главная
Ремонт шлюзів Скунда і "105 км" Друк

Працівники підрядної організації БМУ-22 приступили до ремонту шлюзів Скунда і "105 км", через які здійснюється водообмін озер Ялпуг і Кугурлуй з річкою Дунай.

Приведення в порядок двох основних шлюзів дозволить виконувати якісний водообмін озер Ялпуг і Кугурлуй, що в подальшому буде сприяти зниженню рівня мінералізації цих водойм.

http://izmail.es/article/36883/?fbclid=IwAR2TW6VKTL6cbMbhRfTgC_gBD_yARzfbpu3HRhXDzrwLk-OXLL0AkXc9CX0

4-1024     6-1024

7-1024

 
Унікальний острів України | Неймовірні види Друк

Дельта Дунаю є одним із стратегічних об'єктів для Всесвітнього фонду природи (WWF), вона входить до переліку 200 глобально важливих територій, що підлягають відновленню і збереженню. Саме з ініціативи WWF, за підтримки вчених і партнерів, близько 10 років тому, в українській частині дельти було розпочато процес відновлення острова Єрмаков.

https://www.youtube.com/watch?v=ijbEIoYUpSg&feature=share

 
Україна перейде на європейську систему моніторингу вод Друк

voda

Відтепер передбачено 5 класів екологічного стану та 2 класи хімічного стану водного масиву
Усі стандарти - аналогічні тим, що працюють в ЄС
З нового року поетапно розпочнемо моніторити:

  • 45 пріоритетних речовин-забрудників;
  • фізико-хімічні показники;
  • біологічні показники;
  • гідроморфологічні та ті, які є специфічними для кожного басейну

Результати аналізів проб, будуть розміщатись на геопорталі водних ресурсів у показниках стану води буде легко розібратися, всього 5 кольорів - 5 класів

 
Сформовано Басейнову раду Нижнього Дунаю Друк
На півдні України сформовано басейнову раду нижнього Дунаю
Сама південна річка України, а саме українська частина нижнього Дунаю має тепер свою басейнову раду.
Головне завдання басейнової ради - шляхом узгодження усіх інтересів досягати доброго стану вод. Поняття доброго стану визначено у Водній Рамковій директиві ЄС і має чіткі показники  (за якими з 1 січня 2019 будуть оцінювати якість води і в Україні).
Басейнова рада нижнього Дунаю сформована відповідно до Водного кодексу України та з метою впровадження інтегрованих підходів в управлінні водними ресурсами за басейновим принципом.
Завдяки затвердженню типового положення про Басейнову раду створено правове поле існування ради, як головного інструменту дотримання позицій усіх заінтересованих сторін. Важливий принцип, який необхідно дотримуватися при інтегрованому підході до водокористування - це прозорість та відкритість. За колегіальним рішення Басейнової ради  має бути досягнутий консенсус - скільки, коли, в якій кількості та, саме головне, – в якій якості,  буде надано доступ до водних ресурсів в басейні Дунаю. Розуміння цього і стане основою при виконанні пріоритетного завдання басейнової ради – спільної підготовка Плану управління річковим басейном.
Бажання бути членами басейнової ради виявили 49 кандидатур. До її складу увійшли представники різних організацій, які мають безпосереднє відношення до водної артерії півдня – річки Дунай. Це представники промисловості, сільського господарства, неурядових організації, установ освіти, органів влади, науковці та інші.
До складу басейнової ради нижнього Дунаю увійшли представники водокористувачів: ПрАТ «Українське Дунайське Пароплавство», ДП «Адміністрація морських портів України»,  ТОВ «Кристал Південь», наукових організацій: ДП Одеський центр Південного науково-дослідного інституту рибного господарства  та океанографії, Одеський державний екологічний університет, Дунайський біосферний заповідник, Український науковий центр екології моря, Інститут морської біології НАН України, органів влади: Департаменту екології, Департаменту ЦЗ, Управління аграрної політики  Одеської обласної державної адміністрації, Державної екологічної інспекції, Одеської обласної ради, Дунайської гідрометобсерваторії, громадських організацій області та Басейнового управління річок Причорномор’я та нижнього Дунаю.
Головою басейнової ради одноголосно  обрано  директора Дунайської Асоціації «Стратегія Європейського Союзу для Дунайського регіону», доктора політичних наук, професора  Маслова Юрія Костянтиновича.
Заступником голови басейнової ради обрано Юрія Юхимовича Махненко – в.о. начальника Дунайського РОВР.
Крім того, сформовано секретаріат басейнової ради, який очолюватиме виконавчий секретар басейнової ради - заступник начальника Дунайського РОВР Гуньковська Світлана.
Для початку конструктивного діалогу новообрані члени ради вирішили найближчим часом надати її секретаріату свої пропозиції для формування плану роботи басейнової ради на наступний 2019 рік.
«Це дуже важливий крок в напрямку  вирішення екологічних проблем всього басейну української частини  річки Дунай», - зазначив в.о. начальника Дунайського РОВР Юрій Махненко. «Впевнений, що результатом роботи  висококваліфікованих фахівців нового складу  буде продуктивна та довгострокова співпраця, яка виведе на якісно новий рівень Басейнову раду нижнього Дунаю».
«Розробка  ПУРБ для річкового басейну нижнього Дунаю  у відповідності до підходів та методології ВРД ЄС, та згідно з національним водним законодавством України, визначить шляхи покращення екологічного стану  басейну нижнього Дунаю»  - підкреслив  голова Басейнової ради Юрій Маслов. «Співпраця зацікавлених сторін буде дуже важливою для розробки ПЛАНУ і вона також буде необхідною при виконанні дій зі збереження сприятливих умов для людей та навколишнього природного середовища. Урядові установи, місцеві спільноти, НУО та підприємства зараз мають можливість принести користь усьому регіону, працюючи разом для досягнення стійкості водного середовища».
 
Формування басейнової ради Нижнього Дунаю Друк

Формування басейнових рад

br br1

 
Процес водообміну на Придунайських водосховищах триває Друк

Згідно Правил експлуатації водосховищ режим Придунайських озер наступний:

Для підтримки якості води в кінці осені-початку зими, після вегетаційного періоду, коли на річці Дунай спостерігаються низькі рівні, через шлюзи здійснюється скидання мінералізованих вод озер в Дунай, практично до рівня мертвого об’єму.  В період весняно-літніх паводків і, якщо дозволяють рівні р. Дунай, до травня-червня проводиться наповнення водойм слабомінералізованою дунайської водою до максимально можливих відміток, але не вище нормального підпертого рівня.  Після чого шлюзи закриваються, і водойми вступають у фазу простою. Мінералізація в системі озер змінюється таким чином, що до початку вегетаційного періоду за рахунок припливу дунайської води вона зменшується.

На цей час згідно затвердженого Держводагентством України Режимом работи Придунайських водосховищ на осінньо-зимній період 2018-2019 років проводиться скид води з водойм.

Враховуючи, що  Дунай є основним донором Придунайських водойм і його вплив у водно-сольовому балансі озер є визначальним, для підтримання сольового режиму і необхідної якості води необхідно в повновому обсязі проводити водообмінні процеси – наповнення до нормального підпертого рівня на весні та спеціальні попуски восени з озера в р. Дунай.

Тому саме  глибокий водообмін  гарантує добре якісний стан водосховищ.

В період скиду з водосховищ  фахівці Дунайського РОВР постійно стежать за тим, як відбувається скид з водосховищ, за їх якісним і кількісним станом, здійснюють моніторинг стану акваторії в період  зниження рівнів, визначають і відстежують найбільш небезпечні ділянки берегового обвалення та забезпечують ефективність і надійність роботи  гідротехнічних споруд.

sbr

 
Вітаємо! Друк
vitan
 
Зустріч Робочої Групи Україна - Республіка Молдова Друк

Згідно Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Республіки Молдова про спільне використання і охорону прикордонних вод (Кишинів, 1994), діючих Регламентів і Плану роботи українсько-молдовської робочої групи на період XVI та XVII нарад Уповноважених  5 жовтня 2018  року, у м. Ізмаїл, Україна на базі Дунайського РОВР відбулася  зустріч Робочої Групи по управлінню водними ресурсами басейну річки Дунай і Придунайських озер.

md1

md

 
Підписано Протокол Х наради Уповноважених Урядів України та Румунії про співпрацю на транскордонних водах (4 жовтня 2018 року) Друк
Розглянувши широкий спектр питань транскордонного співробітництва України та Румунії Михайлом Хорєвим, Уповноваженим Уряду України з виконання Угоди між Урядом України та Урядом Румунії про співробітництво в галузі водного господарства на прикордонних водах та Адріаною Петку відповідно Уповноваженим Уряду Румунії підписано Протокол Х наради Уповноважених Урядів України та Румунії про подальшу співпрацю на транскордонних водах.
Протокол є обов’язковим для виконання як українськими, так і румунськими колегами. Зазначеним Протоколом передбачена подальша взаємна співпраця України та Румунії на транскордонних водних об’єктах у дусі добросусідства та взаєморозуміння.
Україна, м. Ізмаїл, Одещина, 4 жовтня 2018 року
upov upov1
 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>

Сторінка 3 з 20

Joomla inotur

Finland inotur picma
picma