ДУНАЙСЬКИЙ РЕГІОНАЛЬНИЙ ОФІС ВОДНИХ РЕСУРСІВ

NOTE: To use the advanced features of this site you need javascript turned on.

Главная
Обговорення концепції реформування системи управління водними ресурсами України Друк

В.о. начальника Дунайського басейнового управління водних ресурсів Юрій Махненко та заступник начальника управління Світлана Гуньковська взяли участь в обговоренні концепції реформування системи управління водними ресурсами України, яку презентував H2Офіс 15 грудня 2017 року. 
Метою Концепції є зміна існуючої системи управління водними ресурсами для досягнення її відповідності вимогам водної безпеки та екологічного стану вод згідно РВД ЄС; забезпечення координації дій центральних органів влади та місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, причетних до використання природних ресурсів у басейнах річок України; розмежування функцій Держводагентства, а також створення організаційних передумов для впровадження ринкових засад господарювання у сфері надання послуг водопостачання та водовідведення.
Передбачається, що реалізація Концепції здійснюватиметься в три етапи: 2018-2019 рр., 2020-2024 рр., 2025-2030 рр. Вже на першому етапі на території Одеської області буде апробовано пілотну версію вказаного проекту.
З детальною інформацією щодо Концепції можна ознайомитися за посиланням: https://menr.gov.ua/news/31884.html

135

 
Розгляд в Держводагентстві нової програмної системи моніторингу Друк

В.о. директора Дунайського басейного управління водних ресурсів Юрій Махненко долучився до розгляду нової програмної системи моніторингу та екологічної оцінки водних ресурсів України, яку було презентовано у Держводагентстві 11 грудня 2017 року. 
Нові технології дозволять підвищити ефективність управління водними ресурсами України, вдосконалити якість інформаційної підтримки та зроблять прозорим процес прийняття управлінських рішень. Дані моніторингу будуть доступні для всіх користувачів мережі Інтернет.
Згідно законодавчого поля, прийнятого в рамках апроксимації норм ЄС, сучасна система передбачатиме поділ на райони річкових басейнів та суббасейнів, надасть можливості побудови аналітичних звітів у розрізі як гідрографічних одиниць, так і за адміністративним принципом, а також по руслу основних річок.
Закладено основи для ведення баз даних, що відповідає вимогам Водної Рамкової Директиви.

212  214

 
Щодо стану водосховища Саф`ян Друк

Дунайське басейнове управління водних ресурсів залучило фахівців управління щодо визначення ситуації, яка склалася на цей час на водосховищі Саф`ян.

Лабораторія моніторингу поверхневих вод Дунайського БУВР не здійснює постійних спостережень за якістю води водосховища Саф’ян, оскільки цей водний об’єкт не входить до Державної програми моніторингу поверхневих вод в системі Держводагентства України.

Проте, 10.12.2017 р. лабораторія  відібрала та провела хімічний аналіз проби води з водосховища Саф’ян (на 11.12 2017 р. виконані 15 вимірювань якості води - протокол надається. БПК5 та сухий залишок - в обробці і  будуть надані пізніше). Згідно нормативів ЕБВО (нормативи екологічної безпеки водних об’єктів) є перевищення тільки по ХСК.

saf

Перевищення ХПК у 2,5 рази свідчить про те, що вода в озері забруднена важкоокислюванними органічними речовинами і не здатна до природного самоочищення.

Щодо наявності замору риби в водосховищі Саф`ян нам не надано жодного офіційного підтвердження. Факт наявності масової загибелі риби приймається на підставі біологічного обґрунтування за висновками державної екологічної інспекції. (Біологічні обґрунтування щодо замору риби розробляються організаціями рибогосподарського профілю на замовлення уповноваженого органу в районі).

Наша лабораторія може прийняти участь в комплексному дослідженні ситуації на водоймі в межах своєї компетенції.

На цей час всіма службами Дунайського басейнового управління водних ресурсів посилені роботи,  пов’язані з веденням спостереження та здійсненням контролю за станом водних об’єктів, обстановкою на території, прилеглої до них, за станом гідротехнічних споруд і всього захисного фронту р. Дунай,  надаючи  особливу увагу водним об’єктам, на яких проводиться водообмін.

Заступник начальника управління С. Гуньковська

Зав. лабораторією М. Комерзан

 
Відібрані проби води у озері Сафьян Друк

10 грудня лабораторією моніторингу вод Дунайського БУВР були відібрані проби води на озері Сафьян для виявлення якісного стану води

prob  otbor

 
Розчистка підвідного каналу шлюзу "Громадський" Друк

Силами Дунайського БУВР проводяться роботи з розчистки підвідного каналу шлюзу "Громадьський"

grom2   grom1

 
Міжнародний водний форум «AQUAUKRAINE- 2017» Друк

7 листопада 2017 р. керівництво і фахівці Дунайського БУВР взяли участь у відкритті  XV Міжнародного водного форуму «AQUA UKRAINE- 2017» та V спеціалізованої виставки «Екологія підприємства - 2017», які проходять на території Міжнародного виставкового центру в м. Київ. Традиційно у рамках  форуму проходитиме науково-практична конференція «Вода та довкілля», яка присвячена питанням сучасного стану водних ресурсів, підвищенню якості питної води, міжнародному співробітництву та впровадженню водних європейських директив. 

Міжнародний водний форум «AQUA UKRAINE- 2017» є головним місцем зустрічі  спеціалістів у сфері охорони та використання водних ресурсів, питного водопостачання та водогосподарського комплексу, а також сумісних галузей, де обговорюються екологічні, економічні, технічні , правові проблемні питання та розглядаються шляхи їх вирішення.

711-1024

 
Засідання робочої групи обласної ради Друк

Засідання робочої групи обласної ради з вивчення екологічної ситуації та причин погіршення гідрологічного режиму озера Ялпуг і пов’язаної з ним системи Придунайських озер

26 жовтня 2017 року в м. Одеса відбулося засідання робочої групи обласної ради з вивчення екологічної ситуації та причин погіршення гідрологічного режиму озера Ялпуг і пов’язаної з ним системи Придунайських озер, яке провів голова постійної комісії обласної ради з питань екології, природокористування, запобігання надзвичайним ситуаціям та ліквідації їх наслідків, голова робочої групи Валентин Волканов.

Робоча група була створена 21 вересня 2017 року Розпорядженням Одеської обласної ради.

Згідно з порядком денним було заслухано інформацію заступника начальника Дунайського БУВР Світлани Гуньковської щодо режиму роботи Придунайських водосховищ та стану гідротехнічних споруд, що знаходяться на балансі управління а також поточної ситуації в районі господарського-питного водозабору м. Болград та забезпечення нормативного рівневого режиму інших Придунайських озер.

Також ситуацію, що склалася із господарсько-питним водопостачанням м. Болград та інших населених пунктів Придунав’я, що здійснюють водопостачання з водних об’єктів, гідрологічно пов’язаних з р. Дунай була проаналізована Обласним управлінням водних ресурсів.

Стосовно удосконалення гідрологічного режиму та якості води Придунайських водосховищ і стану гідротехнічних споруд виступив представник проектно-вишукувального інституту «Укрпівдендіпроводгосп».

Члени робочої групи проаналізували  інформацію, зібрану під час виїздів до м. Болград з метою вивчення проблеми забезпечення населення доброякісною питною водою, та щодо можливих заходів з поліпшення ситуації, яка склалася. Заслухали інформацію стосовно ситуації на Придунайських водосховищах  голів райдержадміністрацій, районних та сільських рад  Ізмаїльського,  Ренійського і Болградського районів, сільських голів.

Валентин Волканов відмітив, що основними  причинами   погіршення гідрологічного режиму системи Придунайських озер, в т.ч. озера Ялпуг –  окрім природних причин – зменшення рівня потоку води з Дунаю та засушливе літо, вбачаються замулювання з’єднувальних каналів та несправність шлюзів. Проблема Придунайських озер є питанням державного рівня, тому до її вирішення будуть залучені центральні органи влади та ВРУ.

За результатами засідання надано низьку доручень Департаменту екології та природних ресурсів обласної державної адміністрації,  відділу з питань природокористування апарату обласної ради, Одеському обласному управлінню водних ресурсів, Дунайському басейновому управлінню водних ресурсів,  ДРПВІ «Укрпівдендіпроводгосп», керівникам райрад та РДА Ренійського,  Ізмаїльського,  Болградського та  і Кілійського  районів  протягом найближчих 2-х тижнів підготувати практичні пропозиції з переліком заходів по розчищенню з’єднувальних каналів і шлюзів та їх вартістю з метою визначення джерел фінансування. Крім того, переглянути наявні проекти по покращенню роботи гідротехнічних споруд з метою їх реалізації.

2610   2611  

2612   2613

 

 
Нарада Міжвідомчої комісії по встановленню режимів роботи Придунайських водосховищ в осінньо - зимовий період 2017-2018 рр. Друк

05 жовтня на базі Дунайського БУВР відбулось засідання Міжвідомчої комісії по встановленню режимів роботи Придунайських водосховищ у осінньо-зимовий період 2017-18 рр.

На засіданні Міжвідомчої комісії були обговорені питання, пов’язані з забезпеченням стабільної екологічної ситуації Придунав΄я, збереженням водних ресурсів в басейні української частини р. Дунай  та встановленням оптимальних режимів роботи Придунайських водосховищ в осінньо-зимовий період 2017-18 рр.

На нараді виступили:

Махненко Ю.Ю., голова міжвідомчої комісії, в.о. начальника Дунайського басейнового управління водних ресурсів, із привітанням учасників наради.

Ромалійській Г.А., секретар комісії, начальник відділу водних об’єктів, використання водних ресурсів та моніторингу вод, зі звітом щодо виконання рішення Міжвідомчої комісії від 10.03.2017 р. та з інформацією про гідрологічну обстановку на Придунайських водосховищах станом на 5.10.2017 р.

Морозов В.М., директор Дунайської гідрометобсерваторії, з інформацією щодо гідрометеорологічних умов в басейні Дунаю станом на 5.10.2017 р. та прогнозу рівнів води на р. Дунай восени 2017 р.

Комерзан М. В., завідуюча лабораторією моніторингу поверхневих вод ДБУВР з інформацією щодо якісного стану поверхневих вод Придунайських водосховищ.

Гуньковська С.В., заступник начальника ДБУВР, ознайомила щодо порядку встановлення регламентів роботи водосховищ та з проектом протоколу щодо встановлення оптимальних режимів роботи Придунайських водосховищ у осінньо-зимовий період 2017-18 рр.

Дьяков О.А,  менеджер проектів Центру регіональних досліджень в Єврорегіоні «Нижній Дунай», м. Одеса, з презентацією «Комплексне використання ресурсів пойми в умовах зміни клімату»

111-1024     115-1024

112-1024     113-1024

114-1024    116-1024

Також виступили представники зацікавлених організацій.

Учасники наради підняли питання щодо покращення екологічного стану Придунайських водосховищ

 
Шановні співвітчизники! Вітаємо з Днем незалежності України! Друк
den_nezal
 
Відкриття еколоігчного парку "Картал" Друк

В рамках святкування Дня Дунаю фахівці Дунайського БУВР прийняли участь у відкритті екологічного парку Картал в с. Орловка, на Одещині.

Kartal-1024

Йдеться про оздоровлення екологічної системи, розвитку енергетичних плантацій, відродження традиційних промислів, в тому числі рибодобування, а також розвитку зеленого туризму. Туристи, які відвідають екопарк "Картал", мають можливість пройти стежками крізь водно-болотні угіддя і своїми очима побачити багату флору і фауну Придунав'я. Для них побудована оглядова вежа.

"Екопарк" Картал "має великі перспективи розвитку в зв'язку з будівництвом міжнародної поромної переправи Орлівка (Україна) - Ісакча (Румунія)", - зазначив народний депутат України Олександр Урбанський, який взяв участь у відкритті екопарка "Картал".

Парламентарій підкреслив, що розвиток зеленого туризму створить додаткові робочі місця для місцевого населення і буде сприяти розвитку громади.

"Родзинкою екопарка стали водяні буйволи. На сьогоднішній день в Україні їх залишилося близько сотні особин, 12 з них живуть в Екопарк" Картал ". Ці тварини, які харчуються грубої рослинністю, є природними меліораторами і благотворно впливають на екосистему", - підкреслив фахівець Центру регіональних досліджень Михайло Нестеренко.

Менеджер Центру регіональних досліджень Олег Дьяков зазначив, що територія Картала - важливе місце для проживання 32-х видів птахів, занесених до Червоної книги України. Зокрема, тут зосереджений 1% європейської популяції малого баклана, який знаходиться під загрозою вимирання.

"У 2014 році разом з Дунайським басейновим управлінням водних ресурсів було розпочато проект з оздоровлення озера Картал - розчищені протоки, реконструйований шлюз. Реалізація проекту дозволяє відновити заплавні луки і збільшити площу нерестовищ", - сказав О. Дьяков.

kart1-1024  kart2-1024

kart3-1024  kart5-1024

 

 

 
<< Початок < Попередня 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Наступна > Кінець >>

Сторінка 12 з 20

Joomla inotur

Finland inotur picma
picma