Дунайське Басейнове Управління Водних Ресурсів ДБУВР

NOTE: To use the advanced features of this site you need javascript turned on.

Главная
Про заходи щодо безаварійного пропуску весняного водопілля 2013 року в басейні української частини Друк

З  метою забезпечення належних умов проживання населення та ведення інтенсивного сільгоспвиробництва територія вздовж  української ділянки р. Дунай  захищена водоогороджувальними дамбами. Загальна довжина дамб складає  315 км, з них вздовж р. Дунай – 225 км.

Весь захисний фронт української частини р. Дунай в межах Одеської області являє собою земляні дамби з місцевих ґрунтів і умовно ділиться на три ділянки:

- Рени - Ізмаїл (66 км)

- Ізмаїл - Кілія (36 км)

- Кілія - Вилкове (29 км),

крім того до нього входять острови  Кислицький, Степовий, частково Катєнька, Машенька.

Додатково до  захисного фронту входять 13 шлюзів-регуляторів, які забезпечують регулювання рівенного режиму та здійснення водообміну на Придунайських водосховищах.

Зазначений комплекс гідротехнічних споруд захищає від затоплення значну частину території Ренійського, Болградського, Ізмаїльського та Кілійського районів  Одеської області - 80 тис. га земель (з яких 32 тис. га – сільськогосподарські угіддя), на якій проживає близько 150 тис. населення, розташована мережа автодоріг міжнародного, державного, місцевого значення та інші об’єкти господарської інфраструктури.

З метою запобігання надзвичайних ситуацій, забезпечення сталого функціонування водних об’єктів, гідротехнічних  споруд  та на виконання наказу Держводагентства № 2 від 03.01.2013 р. і наказу Дунайського БУВР № 12 від 17 січня 2013р.  - на цей час службами управління:

  • виконується затверджений План  заходів ДБУВР з підготовки та пропуску весняного водопілля  2013 року;
  • розроблені та затверджені плани дії відділів комплексного використання водних ресурсів (ВКВВР) управління під час проходження паводків;
  • в лютому 2013 року фахівцями управління проведено обстеження комплексу захисних споруд на українській ділянці річки Дунай та виявлені першочергові та невідкладні заходи по захисту територій від затоплення високими водами.
  • створена протипаводкова комісія та затверджено склад оперативного робочого штабу АДЦ (аналітично-диспетчерський центр)  з числа фахівців управління;
  • сформовано аварійно-рятувальний загін, а в відділах комплексного використання водних ресурсів (ВКВВР) Ренійський, Ізмаїльський, Кілійський, Вилківський) аварійні бригади. Зі складом проведені заняття по діям при виникненні надзвичайних ситуацій;
  • розроблені схеми повідомлення аварійних бригад, аварійно – рятувального загону в робочі та неробочі часи;
  • проводиться ремонт і закріплення техніки, автотранспорту за кожною бригадою, загоном
  • розраховано аварійний запас ПММ, спецодяг, обладнання; будівельних матеріалів. При виділенні коштів планується поповнення аварійного запасу для безаварійного пропуску весняного  водопілля 2013 року
  • під час проходження паводку експерти Робочих груп працюють згідно Регламенту українсько-румунського співробітництва з питань захисту від паводків на водотоках та внутрішніх водах. З початку року Сторонами констатовано відсутність транскордонних небезпечних ситуацій на р. Дунай.

На цей час  всі структурні підрозділи  управління діють згідно «Положення про діяльність Дунайського БУВР під час проходження льодоходу, повеней, паводків та виникнення надзвичайних ситуацій в басейні української частини р. Дунай в межах Одеської області»  та працюють у повсякденному режимі.

В управлінні посилено  спостереження та контроль за станом водних об’єктів, обстановкою на території прилеглої до них, за станом гідротехнічних споруд і всього захисного фронту української частини р. Дунай,  надаючи  особливу увагу водним об’єктам, на яких розпочато водообмін.

С. Гуньковська

 
Прес – конференція в Управлінні громадського захисту м. Ізмаїл Друк

5 лютого 2013 р. в приміщенні Управління громадського захисту в місті Ізмаїл Головного територіального управління МНС в Одеській області пройшла прес-конференція, в якій прийняли участь начальник Дунайського БУВР Іван Черой, директор Дунайської гідрометобсерваторії Віктор Морозов, начальник управління громадського захисту в м. Ізмаїл ГТУ МНС в Одеській області Михайло Булгару, начальник райвідділу Держтехногенбезпеки Віктор Друзенко.

Під час конференції було спростовано недостовірну інформацію, яка з’явилася в ЗМІ на минулому тижні щодо підвищення рівня води в р. Дунай та підтоплення м. Вилкове, В. Морозовим охарактеризовано гідрометеорологічну ситуацію на р. Дунай на цей час. Іван  Черой доповів про стан гідротехнічних споруд на українській ділянці р. Дунай, запланованих роботах та потребу в реконструкції, посиленні і поточному ремонті захисних споруд.

 
Зустріч Робочих груп по проблемах річки Дунай Друк

Згідно Угоди між Урядом України та Урядом Румунії про співробітництво в галузі водного господарства на прикордонних водах (Галац, 1997) і діючих Регламентів та річної програми за 2012 рік, в період 19-22 листопада 2012 року, у м. Ізмаїл, у Дунайському БУВР відбулася зустріч Робочих Груп по проблемах ріки Дунай.

025-1024

Детальніше див. на сторінці "Міжнародні зустрічі"

 
Міжнародний водний форум «AQUA UKRAINE– 2012» Друк

6 листопада 2012 року керівництво та фахівці Дунайського БУВР прийняли участь у офіційному відкритті Х Міжнародного водного форуму «AQUA UKRAINE– 2012», відвідали виставки та прийняли участь у супутніх заходах, під час проведення яких висвітлювалась діяльність водогосподарсько-меліоративного комплексу України у напрямках забезпечення населення та галузей економіки водними ресурсами, експлуатації державних меліоративних фондів, захисту територій від шкідливої дії води, забезпечення сільських населених пунктів централізованим водопостачанням, міжнародної діяльності, підвищення рівня громадської відповідальності щодо охорони та запобігання забрудненню водних ресурсів тощо.

Організаторами цьогорічного Х Міжнародного водного форуму стали Мінприроди України, Мінрегіон України, Держводагентство України, Міжнародний виставковий центр

DSC03661-1024  DSC03666-1024

 
VIII нарада Уповноважених Урядів України та Румунії Друк

1-2 листопада 2012 року відбулася VІІІ нарада Уповноважених Урядів України та Румунії з виконання Угоди між Урядом України та Урядом Румунії про співробітництво в галузі водного господарства на прикордонних водах.

Детальніше див. на сторінці "Міжнародні зустрічі"

_387-1024

 
Міжнародна науково-практична конференція – 2012 Друк
В період з 8 по 11 жовтня 2012 року начальник Дунайського БУВР Черой І.Г., прийняв участь у Міжнародній науково-практичній конференції – 2012 в Національному інституті гідрології та водних ресурсів Румунії (Бухарест). Детальніше див. на сторінці "Міжнародні зустрічі"
 
Нарада Міжвідомчій комісії та Х засідання Дунайської басейнової ради Друк
16 жовтня 2012 р.  на базі Дунайського басейнового управління водних ресурсів відбулася нарада Міжвідомчій  комісії по встановленню режимів роботи Придунайських водосховищ та Х засідання Дунайської Басейнової Ради.
На засіданні Міжвідомчої комісії були обговорені питання, пов’язані з забезпечення стабільної екологічної ситуації Придунав’я, збереження водних ресурсів в басейні української частини р. Дунай  та встановлення оптимальних режимів роботи Придунайських водосховищ в осінньо-зимовий період 2012-2013 років.
Виступили:
1.Черой І., начальник Дунайського БУВР, щодо підготовки ГТС до роботи в осінньо-зимовий період 2012-2013 рр.  та встановлення оптимальних режимів роботи Придунайських водосховищ
IMGP0102-1024
2. Ромалійський Г. начальник відділу водних ресурсів, з інформацією щодо виконання рішення Міжвідомчої наради від 15 березня 2012 р. та інформація про гідрологічний стан Придунайських водосховищ
IMGP0103-1024
3. Урбанська Т., гідролог 1 категорії, з інформацією щодо гідрохімічного стану Придунайських водосховищ та малих річок басейну
4. Черой О., начальник відділу гідлогії Дунайської ГМО з Інформацією про гідрометеорологічні умови та прогноз рівнів води в басейні р. Дунай  на осінь 2012 р.
IMGP0108-1024
5. Представники зацікавлених організацій
На Х засіданні Дунайської Басейнової Ради участників засідання було ознайомленно з діяльністю ради в  системі інтегрованого управління водними ресурсами, були розглянуті першочергові заходи оздоровлення басейну Дунаю, прийнято план роботи ради на 2013 рік.
Виступили:
1. Гуньковська С, заступник начальника ДБУВР з інформацією щодо  діяльність  Дунайської Басейнової ради в  системі інтегрованого управління водними ресурсами та з проектом плану робіт Дунайської Басейнової Ради на 2013 рік
2. Урбанська Т.,  гідролог 1 категорії, з презентацією "Оздоровлення екосистеми водосховища Кітай: результати оцінки росту мінералізації  води"
IMGP0113-1024
3. Ромалійський Г.,  начальник ВВР з презентацією "Збереження водних ресурсів басейну української частини р. Дунай" 
IMGP0115-1024
4. Родіонова Н.,  провідний спеціаліст Ізмаїльського територіального відділу рибоохорони щодо діяльністі Західно-Чорноморського держрибохорони в сфері покращення екологічного стану водних і рибних ресурсів Придунайського басейну 
5. Черой О., з презентацією щодо роботи проекту «Підвищення стійкості дельти Дунаю до змін клімату за допомогою інтегрованого управління земельними та водними ресурсами»
IMGP0119-1024
 
Проведення Спартакіади між відділами ДБУВР Друк

З метою широкого впровадження на підприємстві фізичної культури і спорту серед робітників, підвищення продуктивності праці, ведення здорового способу життя 21 вересня 2012 року Радою молоді Дунайського БУВР була організована Спартакіада між службами управління та відділами комплексного використання водних ресурсів. Працівники відділів та служб Дунайського БУВР змагалися за звання найкращих у шашках, підняття гир, армреслингу, стрибках у довжину, перетягуванні канату, настільному тенісі 

IMGP0079-1024

IMGP0077-1024IMGP0076-1024IMGP0035-1024IMGP0066-1024IMGP0021-1024IMGP0019-1024 

 
Навчання з перепідготовки та підвищення кваліфікації Друк
з 24 по 28 вересня 2012 року фахівцем Кам'янсько-Дніпровської технічної школи Держводагентства в Дунайському БУВР проводилося навчання працівників робочих професій (121 робітник) з перепідготовки та підвищення кваліфікації згідно затверджених програм і планів
 
Загальна информация Друк

Дунайське басейнове управління водних ресурсів є бюджетною неприбутковою організацією і належить до сфери управління центрального органу виконавчої влади у галузі розвитку водного господарства і меліорації земель, управління, використання та відтворення поверхневих водних ресурсів - Державного агентства водних ресурсів України  

pict1

Дунайське басейнове управління водних ресурсів  у межах своїх повноважень відповідно до законодавства забезпечує у межах басейну Дунаю на території Одеської області реалізацію державної політики у сфері управління, використання, збереження та відтворення водних ресурсів, розвитку водного господарства, експлуатації водних об'єктів, гідротехнічних споруд, вирішує разом з органами виконавчої влади та іншими організаціями, установами, підприємствами питання забезпечення населення і галузей економіки водними ресурсами, а також координує діяльність організацій, що належать до сфери управління Держводагентства, у межах басейну Дунаю із зазначених питань.

pict2

6

Історія Дунайського БУВР починається з створення у 1966 році Дунайського управління захисних споруд, яке згодом наказом Мінводгоспу УРСР від 17.12.80 р. № 668 було перейменоване в Управління експлуатації Придунайських водосховищ.

У 1991 році на базі Управління експлуатації Придунайських водосховищ згідно наказу Мінводгоспу УРСР від 15.02.1991 р. № 24 створено Придунайське управління каналів, захисних споруд та водоймищ

Дунайське БУВР створено 1 квітня 2008 року відповідно до наказу Державного комітету України по водному господарству від 16 листопада 2007 року № 241 «Про реорганізацію Придунайського управління каналів захисних споруд та водоймищ Одеського облводгоспу» та діє на підставі Положення про Дунайське БУВР, затвердженого наказом Держводагентства України № 131 від 08.08.2011 р.

DSCF3154-1024

 
<< Початок < Попередня 11 Наступна > Кінець >>

Сторінка 11 з 11

Joomla inotur

Finland inotur picma
picma